The Simpsons, 20 yıl önce Disney-Fox anlaşmasını bilmiş!

The Simpsons, 20 yıl önce Disney-Fox anlaşmasını bilmiş!

Onur Güner
Onur Güner 15.12.2017 - 15:34
Bu kadarı da fazla ama arkadaş

Disney ve FOX bildiğiniz gibi uzun süredir görüşmüş, satış için defalarca masaya oturmuşlardı. Neredeyse Arap saçına dönmüştü ki sonunda resmi açıklama gelmiş ve tarafların el sıkışarak Disney'in tam 52,4 milyar dolar ödeyerek FOX'un sinema bölümünü bünyesine kattığı söylenmişti. Bu açıklama tabii ki dünyada büyük ses getirmişti. Ta ki bugüne kadar. Neden mi? Çünkü ortaya çıkan bir bilgiye göre The Simpsons bundan neredeyse 20 yıl önce, 1998'de aslında bunun olacağını tahmin etmiş.

The Simpsons, 20 yıl önce Disney-Fox anlaşmasını bilmiş!

The Simpsons'ların bildikleri, tahmin ettikleri şeyler aslında beni korkutuyordu ki bir de üstüne bu bindi tam oldu. İlk olarak ESPN haber editörü Darren Rovell'ın ortaya çıkardığı ve CNN'in de dünya basınına servis ettiği bilgilere göre 8 Kasım 1998 yılında yayınlanan bir The Simpsons bölümünde göze bir reklam panosu çarpıyor. Bu panoda hepimizin yakından bildiği 20th Century FOX introsundaki logo gözüküyor. Buraya kadar normal, evet. Asıl garip olanı ise panonun altında ''A Division of Walt Disney CO'' adlı bir not yani, ''Walt Disney şirketinin bir bölümü'' yazısı gözüküyor. Yani The Simpsons'lar, FOX'un film bölümünün Disney'e satılacağını gözümüzün içine sokmuşlar. Bu saatten sonra ne denir bilmiyorum lakin cidden bu tüyler ürpertici bir durum. Bakalım olayla ilgili bir açıklama gelecek mi bekleyip göreceğiz.

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 22:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
BatenKaitos
BatenKaitos 16.12.2017 12:32
Peki ben sorayım herkese? Bariz bir şekilde zaten bu belli dğeil miydi? Yani Marvel önünde sonunda Fox'u elbetteki satın alacaktı bu firma.
MK Okuru
MK Okuru 16.12.2017 14:35
Kardeş 98 yılından bahsediyoruz o dönem disney marvelı bile almamıştı marvel desen o dönem batmak üzereydi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 23:56
Amerikanin bu kendi kendini gerceklestiren kehanetler gibi görünen durumu ( simpsonlar vs vs ) pek de doğal ve tesadüf hissettirmiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 19:08
zamanında yapılmış bir çeşit iğneleme, laf sokma, eleştiri vs.
olay gerçekliğe dönüşünce, bir de üzerine simpsons'ın daha önceki tutan göndermeleri olunca ortaya çıkan tepki normal. yalnız trump olayı da, diğer sözde kehanetlerde hep bir amerikan toplum ya da politika eleştirisinden ibaret.
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 23:55
Ve bütün bu toplum eleştirileri hicivleri birebir bu hicivler yapilirken kullanilan amerikan figürleri ile birebir gerçekleşiyor bir süre sonra öyle mi? Ve bunlarin hepsi de tesadüf. :) amerikan toplumu başiniza bu kafayla trump'i bile getirirsiniz diyorlar ve bu öylece oluyor yani? :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 23:51
Mantik verilerin girilmesi ile oluşturulur.. o verilerin cok azinin idrakindasiniz ve o yüzden mantik yurutmeleriniz -illuminati olgusunu komik bulmak gibi- verimsiz ve eksik. Gariplik varsa var dersin illa açiklayamiyorsan tesadüf demezsin. Bu mantik degildir. Bence ilginç..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 23:46
Yorum yapan arkadaslar akılları sıra sarkazm yapmiş dalga geçmis ya da tesadüf vs demişler. Gülüyorum sadece. Hayatta tesadüf diye bir şey yoktur arkadaşlar. Herşey sandiginiz kadar madde odakli değil mantık da sizin sandiğiniz gibi işlemiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×