The Sims 2 Mansion & Garden Stuff

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Sims'te mimari ve dekor değişikliğine gidiyoruz
Platformlar PC
The Sims 2 Mansion & Garden Stuff
  • Yapımcı - Yayıncı EA Games - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Simülasyon,Simülasyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 60
9 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%63
Artılar Yeni tarz mimariler ve dizaynlar ekliyor
Eksiler Dizaynlar dışında başka bir yenilik yok
Yaşam simülasyonu olarak duyurulduğunda ilgi çeken Sims, bundan tam 8 sene önce hayatımıza girdi. İlk zamanlar aslında oyun merak uyandırıcı ve ilginçti. Birçok kişi tarafından tutuldu. Tabii ki bu durumdan ziyade eden EA Games de boş durmadı. Sims’in ek paketlerini arka arkaya çıkarmaya başladı. İlk Sims’in furyasından sonra 2004’te de Sims 2 piyasaya sürüldü. Sims 2 de birincisi gibi ilgi gördü ve EA Games’in klasik ek paket geleneği de sürdü. Her ne kadar Sims ve ek paketlerinden şikayet edenler olsa da, serinin birçok kişi tarafından oynandığı ve tutulduğu gerçeği var. Sims 3 de şu anda geliştirme aşamasında ve bir terslik olmazsa büyük ihtimal 2009’da raflardaki yerini alacak. Ama şimdilik ona gelene kadar Sims 2’nin ek paketleri halen yapılıp yayınlanmaya devam ediyor.

Mimar olmak

Sims 2’nin yeni ek paketi Mansion & Garden Stuff, Sim’lerimizin mülklerini ve bahçelerini daha çok süslememizi ve düzenlememizi sağlayan bir içerik sunuyor. Artık Sim’lerimiz Fas stilinde bir mülke veya 1920’lerin havasındaki mimariye, bahçelere sahip olabilecekler. Yapım içinde yeni eşyalar oyuna ekleniyor. Ancak ek paketin adından da anlaşılacağı üzere asıl temel olarak dayandığı nokta, farklı mimari ve dizaynda bahçe ve binalar eklemesi. Ek paket içinde üç ana mimari bulunuyor, bunlar Fas stili mimari, Art Deco dizaynı ve daha romantik zarif duran imparatorluk havası veren bir mimari şeklinde seçeneklerle oyunculara sunuluyor.

The Sims 2 Mansion & Garden Stuff
"Art Deco mimarisinin en iyi örneklerinden biri ünlü Chrysler binası"

Evimiz ve bahçemiz için Fas stilinde bir düzenlemeye gidersek, mesela mülkümüzün mimarisi daha yuvarlak hatlara ve kemerlere sahip, zengin ve gösterişli bir biçime giriyor. Sim’lerimizi Fas saraylarında yaşatıp, onlara daha konfor sağlayabiliyoruz. Diğer seçeneklere göz atacak olursak, Art Deco da ilgi çekici gözüküyor. Art Deco mimariden biraz söz edelim. Art Deco, 1925’lerde başlayıp 1939’a kadar oldukça kullanılmış ve moda olmuş bir mimari. Genelde kıvrımlı, yuvarlak geometrik biçimlere sahip bir dizaynı var. İsmini de 1925’te Paris’te düzenlenen Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes sergisinden almış. Daha açıklayıcı olursam 1920 ve 30’larda çekilen bilim kurgu filmlerindeki binalar ve mimariler hep bu şekilde. Oyun dünyasında da çıktığında oldukça beğenilen ve çoğu yerde yılın oyunu seçilen Bioshock’ta Rapture şehrinin mimarisi ve bölüm tasarımları Art Deco tarzındaydı. Mansion & Garden Stuff’a geri dönersek, gene istersek evimizin şeklini ve görüntüsünü aynı 1920’li yıllardaki gibi bir tarza sokabiliyoruz. Son olarak ise sanki imparatorluk sarayındaymış gibi bir tarzı seçebiliyoruz. Sim’lerimiz büyük malikanelerde yaşatabiliyoruz. Bu tarzdaki en güzel kısım ise bahçe düzenlemesinde oluyor. Büyük saray bahçeleri gibi farklı şekiller yapabiliyoruz. Romantik ve zarif bir temada heykellerle bahçemize yeni bir boyut getirebiliyoruz.

Her zamanki noktalar

Mansion & Garden Stuff’ın mülk ve bahçe düzenlemesi için farklı tarzdaki mimarileri ve yeni bazı eşyaları oyuna eklemesi dışında başka bir özelliği bulunmuyor. Oyunun temeli ve oynanış yine bildiğimiz şekilde. Bunlar haricinde grafik ve seslerde herhangi bir değişiklik yok. Ancak arada bir iki teknik hata da bulunuyor.

Kısaca Mansion & Garden Stuff klasik bir Sims ek paketinden ileri gitmiyor. Genel olarak her pakette yeni bir şeyler eklenmesi geleneği yeniden sürmüş. Sim’lerinizi bir Fas sarayında veya 1920’lerin havasında yaşatmak isterseniz yeni paketi denebilirsiniz. Ancak bunlar dışında klasik olarak pek fazla bir şey beklenmeyecek, klasik bir Sims ek paketinden farklı değil.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2022 06:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Sims 2 Mansion & Garden Stuff

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×