The Sims 2

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
PC tarihinin en ünlü yaşam simülasyonu Sims ile ikinci tango...

The Sims’in çıkmasının üstünden uzun bir zaman geçti. Şu bir gerçek ki oyun piyasaya yeni bir tür kazandırdı ve herkes bir süre sadece evinde oturup oynamaya başladı. Tabi bunun karşılığını EA fazlası ile aldı. Tüm zamanların en fazla satılan oyunu oldu ve haftalarca bir çok dağıtıcı firmanın satış listelerinde zirvede kaldı. Fakat daha sonra yapımcılar bunu rutin bir iş haline getirdiler ve birkaç yeni eşya ve birkaç bug’ın temizlendiği ile bir sürü ek paket çıkardılar. Öyle ki bugün Sims ile ilgili toplam dokuz oyun var. Bütün bu ek paketlerin sadece bir defa çıkıp bütün özellikleri oyuna kazandırabilirlerdi biz de bıkmamış olurduk. Neyse artık onlar geçmişte kaldı şimdi çok yakında çıkacak olan Sims2’nin artı ve eksilerine bakalım.

Uçak değil

İlk olarak oyunun en büyük özelliğinden bahsedelim artık oyunda bir sülaleniz olabilecek. Yani sizin geninizi devam ettiren insanlar olacak. Bu kişilerin sizin çocuğunuz olduğunu belli eden bir sürü etken olacak. Yani onlara bir çok şey öğretebileceksiniz bu da onların hayatı boyunca sürdürecekleri alışkanlıklar haline gelecek. Kendinize ait bir soy ağacınız olacak. Oyunda yaşlandığınızı belli eden bir sürü etken olacak. Mesela şişmanlayacaksınız daha ağır hareket edip daha sakin işler yapacaksınız. Ayrıca oyundaki her sim’in hayatında unutulmaz bir an olacak ve bunlar bir anı olarak saklanacak. İsteğinize bağlı olarak çektiğiniz ufak videoları birleştirip kısa filmlerde yapabileceksiniz oyun içinde. Tabi bu özellik movies’teki kadar kapsamlı olmayacak ama olsun bu bile hoş bir eklenti olacak gibi umarım videoları diğer insanlar ile paylaşabileceğimiz bir yer de olur. Oyunda bir diğer önem verilen konu ise ilişkileriniz bunlarda sizin etkiniz çok fazla artırılmış. Fakat bu etkiler sadece o an yapacağınız hareketler ile belirlenmiyor sizin çocukluğunuzdan beri edindiğiniz alışkanlıklar ilişkinize doğrudan olmasa da dolaylı bir yoldan etki ediyor. Bu da belki sizin geninizin geleceğini nasıl etkilediğiniz konusunda kısa bir bilgi veriyordu. Fakat bu kader meselesi biraz sizin elinizde yani siz ilişkiler konusunda başarılı iseniz sizin torunlarınız dahi bu konuda başarılı olacak. Tabi olağanüstü bir durum olmazsa. Sonuç olarak ilişkilerinizde de aynı gerçek hayatta olduğu gibi geldiğiniz aile yapısı çok önem kazanıyor. 

Araba değil

Oyuna teknik açıdan da çok büyük yenilikler gelmiş. İlk olarak çok etkili bir 3D motor gelmiş bu motor sayesinde çok hoş görüntüler oluşabileceği gibi oyunu farklı açılardan da oynayabileceğiz. Oyunun sesleri konusunda ise fazla bilgi yok fakat konuşmaların hala The Sims’deki gibi olduğunu biliyoruz. Ayrıca oyunun yeni grafik motoruna rağmen istediği minimum sistem gereksinimleri şöyle; 32MB Grafik kartı, 600Mhz, 256Mb ram ve 3,5Gb boş alan. Tabi oyunu tam çözünürlükte oynamak istiyorsanız 2000Mhz, 256Mb ram ve 64 Mb bir ekran kartına ihtiyacınız olacak.

 Bir 'Yaşam Simülasyonu'

Umarım oyun ismine yakışır bir şekilde çıkar ve tekrar insanları peşinde sürüklemeyi başarır. Oyun hakkında şu ana kadar bildiğimiz bilgilere dayalı olarak şunu söyleyebilirim. Oyunun psikolojik yönüne önem verilmiş ve bence çok iyi yapmışlar eğer dedikleri her şeyi yaparlarsa oyunda büyük bir derinlik sağlarlar. Neyse oyunun çıkış tarihi oldukça yakın 17 Eylül. Eğer isterseniz yabancı sitelerden şimdiden ön siparişler başlamış durumda.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 13:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Sims 2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×