1/2

The Sims 2 Open for Business

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Sağlıksız koşullarda imalat yapan işletmeler kapatılır.
14 Eylül 2004 tarihinde Sims serisinin devam oyunu The Sims 2 ile tanıştık. İlk oyuna nazaran teknik yönlerden gelişmiş olan yapımın, içeriğinde de bir çok yenilik ve geliştirme mevcuttu. Kısaca bu sefer hayat simülasyonu daha bir güzel olmuştu. Aradan aylar geçti ve 28 Şubat 2005’te The Sims 2 University isimli ek paket kapıyı çaldı. Bu sefer sim’ler okullu olmuştu. Bize üniversite hayatlarını da değerlendirme fırsatı veriliyordu. Aynı yıl içerisinde 13 Eylül’de, The Sims 2 Nightlife ile sim’lerimizi gece hayatının kollarına atıyorduk. Artık müzik ve eğlence had safhadaydı. Şimdi The Sims 2 ailesine 3. bir ek paket geliyor. Yeni yapımın ismi Open For Business. Artık sim’lerimiz sayesinde ticari zekamızı da konuşturacağız!

Köşedeki dükkan bizim. İyi kazanıyoruz.

Artık Sim’lerimiz kendi işlerinin patronu olabilecekler! Kendi kurdukları işletmelerde, kar edip para kazanmanın zevkini tadarken, zarar edip batma korkusu yaşayacaklar. Yapımda açabileceğimiz güzellik salonundan oyuncakçıya, çiçekçiden giysi mağazasına kadar bir çok dükkan bulunuyor. Tamamen kendi tasarımlarımızla hayata geçireceğimiz bu dükkanlar, ister ufak, ister de çift katlı olabiliyorlar. Dükkanlarda görmeye alışık olduğumuz bir çok öğe, Open For Business’da olacak. Hatta karakterlerimiz, mesleklerine uygun iş üniformalarıyla karşımıza çıkacaklar. 125’ten fazla yeni materyal bulunacak yapımda, asla durgun bir iş günü yaşamayacağız.

Sağlıksız koşullarda imalat yaptığınız tespit edildi!

İş yerimizin kendimize ait olması bizim çalışmayacağımız ya da az çalışacağımız anlamına gelmiyor. Zira Çiçekçi dükkanı için bizim çiçek yetiştirmemiz gerekiyor, aynı şekilde oyuncakçı dükkanı için, sim’lerimiz el becerilerini konuşturacak. Büfe açtığınız varsayarsak; hamburgerleri müşterilere kendi ellerimizle hazırlamamız gerekiyor. Akşam olup ‘kepenkleri’ kapadığımızda, tabi bütün bunların bir de temizliğini yapmak gerekiyor. Bunun için hizmetçi robotlardan yararlanabiliyoruz. Hem bizi hırsızlığa karşı koruyorlar hem de dükkanımızın temizliğini yapıyorlar.