1/3

The Sims 2: Pets

Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Küçük dostlarımız evcil hayvanları ile geri geldi.
Platformlar PC
The Sims 2: Pets
  • Yapımcı - Yayıncı Maxis - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Simülasyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 72
8 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%59
Artılar -
Eksiler -
The Simcity'nin yaratıcısı Electronic Arts'a bağlı Maxis firması, şehrin sakinlerini ele alan bir oyun için çalışmalara başlandığını duyurduğunda, herkes çok şaşırmış ancak böyle bir yapımın gerçekleşeceğine pek ihtimal vermemişti. Oyun tamamlanıp piyasaya çıktığında sonuç muhteşemdi. The Sims satış rekorları kırıyor ve kendisine hayran kitleleri oluşturuyordu. Ancak ilerlemeli oyunlar gibi olmadığından bir süre sonra unutulmaya yüz tutmuştu. Tam bu sırada Maxis çok doğru bir hamle yaparak oyuna eklenti paketleri hazırladı. Art arda gelen paketlerle sim'ler; Hot date ile sevgilileriyle randevulaşıp, şehir merkezinde baş başa yemek yiyebiliyor, Vacation ile tatile çıkıp, otellerde ya da kamplarda kalabiliyor, Unleashed ile evcil hayvanlara sahip olabiliyor, Superstar ile yıldız olup, film ya da müzik videosu çekebiliyor ve son olarak Makin' Magic ile diğer simlere büyüler yapabiliyorlardı. The Sims 2'ye de, piyasaya çıktıktan sonra, bir eklenti paketinin gelmesi sürpriz olmadı. University ile sim'ler eğitim alıp diplomayı kaptılar, Nightlife ile gece alemlerine daldılar, Open for Business ile kendi işlerini kurdular. Ancak yetmiyor, yetmiyordu. Artık benim gibi koyu sim severlerden mırıltılar yükselmeye başlamış "Ee! Unleashed gibi bir eklentinin gelme zamanı geldi canım, çık çık çık!" gibi yorumlar yapılmaya başlanmıştı ve Maxis, The Pets'i 17 Ekim'de piyasaya süreceğini ilan etti.

Hayalinizdeki kedi ya da köpeği yaratın

Bilindiği üzere Unleashed'te, sim'in bir evcil hayvana sahip olmak için yapması gereken, petshop'a gidip var olan türlerden birini seçmekti. The Pets'te aynı özellik mevcut fakat Create a Family ekranındaki Create a Pet seçeneğine tıklayarak, hayalinizdeki kedi ya da köpeği yapabilmeniz. Kedi ya da köpekten birini seçtikten sonra yaş ve boyutsal niteliğini belirleyip, kürkünün özelliklerine geçiyoruz. Burada tüylerinin kıvırcık ya da dümdüz olmasından tutun da, patisinin turuncu olmasına kadar birçok özellik var. Kafatasının, kuyruğunun şeklinin ve göz renginin belirlenmesinden sonra en ilgi çekici yanına geliyoruz; karakterinin belirlenmesi. Evet, dostlarımızın burcu bile var! Genius/Doofus (Zeki/Kıt), Hyper/Lazy (Hareketli/Uyuşuk), Independent/Friendly (Bağımsız/Sadık), Aggressive/Cowardly (Sinirli, Atılgan/Ödlek), Pigpen/Finincky (Pasaklı/Titiz) niteliklerinin miktarını belirledikten sonra geriye, isim verip bir ailenin yanına koymak kalıyor.

Kariyer sahibi hayvanlar ve eşyalar

Bir yenilik daha... Artık dostlarımız da iş güç sahibi olabilecekler. Bunun için yapmanız gereken onun için iş ilanlarına bakmak. Bu işlerde ilerleyip kariyer yapma gibi şansları da var. Ancak bunun için aynı sim'lerde olduğu gibi işin gerektirdiği yetenekleri öğrenmeleri gerekiyor. Teach a command ile play dead (ölü taklidi), shake (pati ver), come here (buraya gel), speak (konuş), sit up (otur), stay (yerinde kal), roll over (yuvarlan) gibi komutlardan birini seçip, ona öğretebilirsiniz. Eğer vaktim yok, uğraşamam diyorsanız, saati 20 simoleon'dan, özel bir öğretmen (Pet Obedience Trainer) tutun, o öğretsin.