1/2

The Sims Bustin' Out

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Simsler geri döndü! Üstelik bu kez daha eğlenceli ve daha sosyaller.
Platformlar PlayStation 2
The Sims Bustin' Out
  • Yapımcı - Yayıncı Maxis - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Simülasyon
Merlin Puanı 78
Artılar Bol obje ve meslek seçeneği. Simler arası iletişimde yeni
seçenekler. Oyunu Online oynama imkanı.
Eksiler Fanlarına hitap ediyor. Zaman yine çok hızlı geçiyor.

Herkesin bildiği gibi PC’lerde yeni bir çığır açan “The Sims”, zamanında müthiş satış rakamlarına ulaşmış ve üzerine birçok eklenti paketi hazırlanarak, oyun tarihinin en çok satan oyunlarından biri olmuştu. Böyle büyük satışlara ulaşan bir oyunun, diğer oyun platformlarına da hazırlanması kaçınılmazdı; PS2’ye yapılan ilk Sims, oyunu iki boyuttan üç boyuta taşımıştı. Oyunun oynanışında biraz sorun olmasının üzerine, birde çizgisel oyun yapısı eklenince bu oyun biraz hayal kırıklığı yaratsa da, PC sahibi olmayan PS2 oyuncuları için bu oyunu beğenmekten başka çare yoktu. Şimdi ise “The Sims” konsolumuza yeniden dönüş yapıyor; ve artık eskisinden çok daha fazla içeriğe sahip bir oyunumuz var. Bu yeni oyun boyunca yüzlerce yeni objeyi açacak, her zaman olduğu gibi çalışacak, eğlenecek ve sosyal hayat kuracağız.

I bust out, you bust out, we bust out…

Bustin’ out, ilk Sims oyununun genel yapısını tamamıyla koruyor. Oyunun genel görünüşü; ufak tefek makyajlar ve tuşların dağılımındaki ufak değişiklikler haricinde eskisiyle aynı. Ama oyundaki asıl değişiklikler Sims fanlarının en çok istediği konuda yapılmış. Nedir bunlar? Tabi ki daha fazla seçenek... Oyunda seçebileceğimiz iş dalları neredeyse ilk oyunun üç katına çıkarılmış. Bunların arasında son derece ilginç meslekler de var; çılgın bilim adamlığı ve gangsterlik gibi.

Oyunumuz temelde iki bölümden oluşuyor; bunlardan birincisi “Free play” modu. Bu mod, ilk oyunun aslında tamamıyla aynısı. Yeni bir aile kuruyor, işe gidip para kazanıyor ve evimize yeni şeyler alıyoruz... Ancak oyuna ismini veren “Bustin’ out” modu oyunun asıl eğlenceli olan kısmını oluşturuyor. Burada yine bir karakter yaratıyoruz, ancak bu yarattığımız karakter annesiyle birlikte oturmaktan bıkmış ve yeni bir hayata atılmak isteyen bir genç oluyor. Paramızı biriktirip ilk fırsatta arkadaşımızla kalmaya gidiyoruz ve aslında eğlenceli bir maceraya da adım atmış oluyoruz. İşte bu modda Sims fanlarının beğeneceği bir özellik olarak, istediğimiz zaman başka evlere ziyarete gidebiliyoruz. Hatta istersek başkalarının evlerine bile taşınabiliyoruz.

İlk oyunun en çok göze batan tarafı, çok çizgisel bir yapıya sahip olmasıydı. Yani hep yapmamız gerekenler sıralanmıştı (televizyonu tamir et, arkadaş edin, işinde terfi et vs.) ve bunları yapmadan kademe atlayamıyorduk. Bu oyunda bu konu bir nebze olsun aşılmış. Yapmamız gereken görevler bize sıralansa da artık bu görevlerin hepsini yapmak zorunda değiliz. İlk bölüm olan “annemizin evi”ndeki görevleri tamamladıktan ve ilk oda arkadaşımız olan Mimi’nin evine taşınmamızdan itibaren oyunda tamamıyla özgür kalıyoruz ve görevlerden beğendiklerimizi yapıyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×