The Sims Bustin' Out

The Sims Bustin' Out

Arda Yaman
Arda Yaman 3.06.2010 - 12:31
Sim'ler telefonumu ele geçirdi!
Yıllardır bilgisayarlarımızda hüküm süren bir oyun düşünün. Sonrada o oyunu; işte, okulda, otobüste kısacası her yerde oynayabildiğinizi düşünün. The Sims'i düşünün. Evet yıllar öncesinden beri dünyanın en çok oynanan PC ve PS2 oyunu olan The Sims, artık N-Gage’lerimizde. Hemde çok eğlenceli ve bağımlılık yapıcı olarak.

Oyunda yaz tatilini amcasının yanında geçirmek üzere olan bir çocuğun yaşamını yönlendiriyoruz. İlk zamanlar amcamızdan aldığımız basit ve oyunu öğretmek amaçlı görevleri yapıyoruz. Bu görevlerle oyuna biraz daha ısınınca şehirdeki diğer sim’lerle tanışıp onlara yardımcı oluyoruz. Tüm Sims oyunlarında olduğu gibi öncelikle kendi karakterimizi yaratıyoruz. Ten rengi, saç tipi, saç rengi ve kıyafetlerimizi oluşturduktan sonra burcumuzu seçiyoruz ve özelliklerimizi düzenledikten sonra oyuna başlıyoruz.

Karakterimizi “rocker key” ile rahatlıkla yönlendirebiliyoruz. Hatta bu özellik bence oyuna rahatlık sağlamış. 5 tuşu ile seçim veya onaylama işlerini yapıyoruz. 7’ye bastığımızda oyun içi menüler geliyor karşımıza. Bu menülerden ilki arkadaş listemizi görebileceğimiz ekran. Buradan edindiğimiz dostluklar hakkında bilgi alabiliyoruz.

İkinci ekran ise bizim cebimiz. Bu ekranda cebimize koyduğumuz veya aldığımız eşyaları görebiliriz. Mesela amcamızın çiftlikten kaçan tavuklarını topladığımız görevde, burası işimize epey yarayacak. Ayrıca şehir içinde bulduğumuz çeşitli nesnelerdende kaçar tane topladığımızı buradan öğrenebiliriz(bu nesneleri oyunun sonrasında açılacak olan laboratuvara satarak para da kazanabiliyoruz.) Üçüncü ve en önemli olan ekran ise bize görevlerimizi gösteren ekrandır. Belki de bu ekran oyun içinde en çok kullanacağımız kısımlardan biri.

Oyun içerisinde paramızı kendimiz kazanıyoruz. Evet yanlış duymadınız. Paramızı kendimiz kazanıyoruz artık. Şehire para kazanabileceğimiz küçük oyunlar serpmiş yapımcılar. Çim biçme, barmenlik bunlardan sadece iki tanesi. Örneğin çim biçerken, amcamızın bahçesindeki otları biçmeliyiz. Süs bitkilerini de biçersek bir miktar paramız gidiyor. Bu arada görevlerin hepsinde terfiler mevcut. Çim biçme görevinde birinci seviyedeyken, ot başına 2 simeleon alırken, üçüncü seviyede ot başına 4 simeleon alıyoruz.

Oyunda gezebileceğimiz alanlar çok geniş. Bu yüzden yapımcılar biz oyunculara 2 kolaylık sağlamışlar. Birincisi seçenekler menüsüne şehrin haritasını koymuşlar. İkincisi de şehirde kolay gezinmek için bir scooter yapmışlar. Bu scooter’a sahip olmak için bazı görevleri geçmeliyiz. Scooter ın bir faydası da eğlencemizi arttırması.

Şehirin oldukça büyük olmasından dolayı haliyle girebileceğimiz bir sürü mekan var ve hepsinde de çeşitli aktiviteler var. Hatta öğlen saat 17.00-19.00 arasında bu mekanlardan birinde açık arttırma bile yapılıyor. Kısacası oyun her an oynanabilecek bir oyun. Hele de N-Gage konsolu olupta diğer oyunlardan sıkılanlar için, bu bahsettiğim özellikler sadece oyunun ana özellikleri. Oynadıkça keşfedeceğiniz muhteşem bir oyun The Sims Bustin Out. Bence N-Gage için çıkan en iyi oyun. Şiddetle tavsiye ederim.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 11:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×