The Sims: Vacation

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Uzun süredir listelerin en tepe noktalarında gezen Sims serisi yeni görev paketi ile karşımıza geliyor.

Sims furyası ilk olarak Eylül 2000’de Livin’ Large ile büyümeye başladı. Geniş aileler kurabiliyordunuz. Daha sonra Nisan 2001 gelen House Party ile konuklarımıza çılgın partiler düzenledik. Bunlar yetmiyormuş gibi Kasım 2001’de de Hot Date isimli bir görev paketi ile çapkınlığa başladık. Artık yapımcılarda bu işten o kadar yorulmuş ki biraz dinlenme gereği duymuşlar. Ama tatile çıkmak ne mümkün. Düşünmüşler taşınmışlar ve Sims Vacation’ı yapmayı uygun bulmuşlar.

Uzun süredir listelerin en tepe noktalarında gezen Sims serisi yeni görev paketi ile karşımıza geliyor. Mart ayının sonuna doğru çıkması planlanan bu görev paketinde Sims’lerimizle birlikte tatile çıkıyoruz. Koşullarını ve özelliklerini kendi zevkinize göre belirlediğiniz karakterleri, yine aynı yöntemle oluşturduğunuz tatil kasabalarında yaşatacağız. Birgün havuza girerken diğer birgün elimize oltamızı alıp göle balık avlamaya gideceğiz. Durum böyle olunca ister istemez baharın yaklaştığı şu günlerde tatile gidemeyenler için bu oyun iyi bir fırsat olacak. 

Dikkat ettiyseniz seri gittikçe sosyalleşen bir yapı kazanmaya başladı. Bu sayede de her geçen gün daha da seven bir taraftar kitlesi oluşturmaya başlıyor. Tabii bu kitleyi de koruyabilmek için mutlaka oyuna yeni bazı objelerinde getirilmesi şart. İşte bunlardan bazıları:

  • Voleybol
  • Kardanadam
  • Balık tutmak
  • Kayak
  • Avcılık
  • Snowboard

Tabii sadece bunlar ile bitmiyor olayımız. Hiçbir tatil, hatıra eşyası almadan biter mi? Tabii ki de hayır. Hediyelik eşya dükkanlarından alışverişde yapabileceksiniz. Aslında oyunun yeni senaryosunda o kadar çok ekleme yapılmış ki tatile gitmek yerine bu oyunu oynamayı bile tercih edenleriniz olabilir. Carnavallara katılıp ödül mü kazanmak istersiniz yoksa sahilde hazine aramayı mı? Hepsi bu eklenti paketinde bulunuyor.

Önceki versiyonlarda olduğu gibi bu pakette de NPC(Non Player Characters)’ler bulunuyor. Kesinlikle onlardan gözlerinizi ayırmayın. İçlerinde yankesiciler bile olabiliyor. Tatiliniz zehir olmasın. 

Unutmadan tatile gittiğinizde nerede kalırsınız? Bir otelde tabii ki. Bunu istediğiniz özelliğe göre seçme şansınız bulunuyor. İster sahil kaabasında, isterse karlı bir dağ evinde olabiliyorsunuz. Hatta isterseniz ormanlık bir bölgeye gidip kamp bile kurabiliyorsunuz. 

Kısacası Sims Vacation tatil ihtiyacınıza sanalda olsa cevap verebilecek.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2022 05:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Sims: Vacation

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×