The Walking Dead aslında Left 4 Dead evreninde geçecekti

Emir Özkayalar
Emir Özkayalar 27.04.2022 - 17:47
Sevilen dizi Walking Dead’in uyarlaması olan The Walking Dead oyunu aslında Left 4 Dead evreninde geçmek üzere yolculuğuna başladı.

Artık zombi teması eskiden olduğu kadar popüler değil, günümüzde Dying Light 2 ile varlığını sürdürüyor. Geçmişe yani bu temanın zirvede olduğu döneme bakacak olursak Left 4 Dead, Dead Rising ve The Walking Dead gibi ünlü yapımlar bizi karşılıyor.

Teltale Games, ünlü yapımlarının 10. yılını kutlarken bir video gündeme geldi. Videoda geliştirici ekip, yıllar sonra yarattıkları marka ile alakalı olarak düşüncelerini ve hislerini paylaşıyor. 

The Walking Dead için Valve ile görüşmeler yapıldı 

The Walking Dead aslında Left 4 Dead evreninde geçecekti

Videoya göre The Walking Dead, aslında farklı bir evrende geçen zombi macera oyunu olarak tasarlandı. Stüdyo özellikle, Left 4 Dead evreninde geçen bir şey yapmak için Valve ile iletişime geçti. Telltale Games, oyunun yapısı konusunda kesindi. Şimdiki işlerinden farklı olmayacaktı. Left 4 Dead’in biraz daha mizahi duruşu ve The Walking Dead’in duygusal duruşu göz önüne alındığında çıkacak olan iş ilginç olabilirdi.

Ancak The Walking Dead çizgi romanlarının yazarı Robert Kirkman, esprili şekilde bunu yapmadıkları için memnun olduklarını dile getirdi. Yayınlanan bölümler arasında halen oyuncuların favorisi ilk bölüm gibi gözüküyor. Kısaca sebebini düşünecek olursak, Lee’nin tesadüfen karşılaştığı Clementine’ni babasıymışçasına sahiplenmesi oyuncuların kalbini fethetmişti. 

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2023 19:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.04.2022 19:08
Ah be ne güzeldi o ilk sezon ve 5 bölüm.. Lee abim benim, deilkanlı abim..
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Walking Dead aslında Left 4 Dead evreninde geçecekti

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×