The Witcher mı yoksa Game of Thrones mu?

The Witcher mı yoksa Game of Thrones mu?

Onur Güner
Onur Güner 4.06.2017 - 00:14
Kılıçlar çekildi!
Dijital dizi ve film platformu Netflix'in efsanevi kitap serisi The Witcher'ı dizi yapacağını açıklamasından sonra deyim yerindeyse söylentiler ardı ardına geliyor. Bildiğiniz gibi yine bazı söylentiler çıkmış ve Netflix'in The Witcher dizisini en büyük bütçeli dizi yapacağı söylenmişti. Zira iddialara göre şirket dizinin ilk sezonunu 150 milyondan dolardan fazla bütçe ile çekecek. Ancak şu anlık şirketten gelen herhangi resmi bir açıklama yok. Şimdi ise ortaya atılan başka bir söylentiye göre Netflix, ekranları domine eden HBO kanalının Game of Thrones dizisini tahtıntan etmek istiyor. İddialara göre şirket, muazzam bir fantastik evren oluşturarak HBO kanalının GoT evrenini yok etmek istiyormuş. Özellikle The Witcher hayranları bilirler The Witcher'ın evreni gerçekten Westeros'dan çok daha büyük ve detaylı. Ayrıca fantezi öğeleri daha fazla. Deyim yerindeyse her sokağın başında farklı türde canavarlar ve güçler bulunuyor. Böylesi büyük fantezi evrenini diziye aktarmak gerçekten çok zor olacaktır. Ama serinin hayranları Netflix'e güveniyorlar.

The Witcher mı yoksa Game of Thrones mu?
Şirket de bu güveni boşa çıkarmamak için söylenene göre elinden geleni fazlasıyla yapacak ve aynı türden rakibi olan Game of Thrones'u tahtından indirip o tahta Geralt'ı oturtacakmış. Tabii ki iki serinin hayranları da bazı forumlarda karşı karşıya gelmeye başladılar. Ancak iki evreni de ayrı ayrı sevenlerin sayısı da oldukça fazla. Bazı hayranlara göre ise Netflix bunun altından kalkamayacak ve yine Game of Thrones hak ettiği yerde, liderlikte olacak. Bazılarına göre ise Netflix gerçekten GoT'un liderliğine son verecek. Bakalım gerçekten de HBO ve Netflix birbirlerine kılıç çekecekler mi bekleyip göreceğiz.

Sormadan edemeyeceğim. Geralt mı yoksa Jon Snow mu? Sur mu yoksa Kaer Morhen mi?
Yorumlar 94
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 01:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2017 12:32
Geralt Of Rivia varken Jon Snow'un adı bile geçmez.
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2018 00:39
Jon Snow ile kapışırsa, evet. Ama Jaime Lannister ile kapışırsa gönlüm Jaime'den yana.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2017 16:25
Asoiaf evreni ile kapışamaz ama ben her türlü Witcher derim. GoT kabak tadı vermeye başladı artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Grandmasterman
Grandmasterman 4.06.2017 18:16
Ben GoT un ilk 2 3 sezonunu gerçekten çok seviyorum ama son sezonlarına baktıktan sonra Witcher'ın artık "ne kadar kaldıysa o taht" GoT'un yerine sağlam bir alternatif olarak gelmesini çok istiyorum. Ağır Witcher fanıyımdır ama hala temkinli yaklaşıyorum şu dizi işine hiç belli olmaz saçma bir şey de çıkabilir :/
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2018 00:37
Kitaplardan ayrıldığı için o. Kitaplar hala eskisi kadar harika.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2017 23:15
Bence karşılaştırmak için önce Witcher dizisinin çıkması gerekir. Bakalım evreni diziye güzel aktaracaklar mı bu önemli. Şuanda bir oyun ile diziyi karşılaştırıyorsunuz ve Oyunu oynakan herkes tabii Witcher der. Oyundaki detayın %20 sini bile veremezlerse dizi patlar. Beklenti yükseltmeyin o yüzde
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2018 00:36
Game of Thrones kitap serisi, dizi değil. Diziyle oyunu kapıştırırsak The Witcher derim. Ama kitapla oyunu kapıştırırsak ASOIAF. (Game of Thrones)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2017 11:40
GoT hikayenin büyük ve hengameli bölümünü "Nerede o eski günler" mantığıyla izleyicinin hayal gücüne bırakıyor. Teoriler sayesinde yürüyor. Hatta yazar bile bundan etkileniyor. Talebe arz veriyor. Witcher'da aynı hata yapılmassa karşılaştırmaya gerek bile kalmaz. Müzikleri çarpışır ama orası ayrı.
MK Okuru
MK Okuru 1.04.2018 00:33
Ben ASOIAF'ı (Game of Thrones) daha çok başarılı buluyorum. Gizemlerle ördüğü evren inanılmaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×