Thomson Speedtouch 330 Usb Adsl Modem

Tunç Türel
Tunç Türel 3.06.2010 - 12:31
Yaygınlaşan Adsl kullanımı dolayısıyla Thomson Speedtouch 330 modemini incelemeye aldık.

ADSL portlarının açılmasıyla beraber, potansiyel ADSL kullanıcılarının hücum etmesi üzerine kapanması bir oldu diyebiliriz. Özellikle oturduğu bölgede kablo internet bağlantısı olmadığı için 56 K Dial - Up ile Internet'e bağlanan kullanıcılar için mükemmel bir haberdi. Çoğunlukla download canavarları için tavsiye edilen bu bağlantı online oyunlarda da oldukça iyi olduğunu gördüm. Yani yurt içi sunucularda ve özellikle yurt dışı sunucularda çok iyi bir izlenim bıraktı. Ancak bunu 256 K ve yukarısı bağlantı türleri için söyleyebilirim, zira 128 K 'Online' oyunlar için pek tavsiye edilmez. Zaten hangi 128 K ADSL kullanıcısına sorsam downloadlarda iyi fakat online oyunlarda gördükleri 'connection interrupted' mesajının kabuslarına girdiklerini söylüyorlar. Her neyse, bağlantı hızınız kadar olmasa da aldığınız modeminiz de performans için bir önem teşkil ediyor. Biz ise hem performansı hem de fiyatı ile ev kullanıcıları için biçilmiş kaftan olan Thomson SpeedTouch 330 USB modemini inceleyeceğiz.

Kurulum

Modemimizin fiyatı 80 ile 90 Euro arasında değişiyor. Modemi satın alırken kablo, kitapçık ve CD veya CD'lerin içinde olmasına dikkat edelim. Sonra bunları almak için geri dönmek istemeyiz. Kutumuzun içinde; bir yükleme CD'si, bir adet yabancı dillerde ve türkçe olmak üzere kurulum kitapçığı, kullanım kılavuzu, bağlantıyı sağlamak için gerekli olan kablo ve garanti belgesi bulunuyor. SpeedTouch 330'un kurulumu çok basit - ki bu tercih edilmesinin bir diğer yanı. Yükleme CD'sini bilgisayarımıza takıyoruz. Uyguluma kendini hazırlarken açılan pencereleri 'Next' butonuna tıklayarak geçiyor ve 'Install' ekranına geliyoruz. Yüklemeyi bitirmek için 'Finish' diyip çıkıyoruz. Unutmayın; CD'de ki modem sürücüsü ve yazılımını yüklemeden, modeminizi bilgisayarınıza bağlamayın! Modem için gerekli yazılımı ve sürücüyü yükledikten sonra, kutudan çıkan ADSL kablosunu modem üzerindeki uygun porta takıyoruz. Kablonun diğer ucunuda ADSL hattının geldiği telefon prizine bağlıyoruz. Modemimizi bilgisayarımızda bulunan USB bağlantısına bağladığımızda Windows yeni donanım buldu penceresi açılıyor ve kendi, bizim hiç bir şeye tıklamamıza gerek bırakmadan yüklemeyi tamamlıyor. Prosedürün sonunda modemimizin Internet'e bağlantı penceresi açılacaktır. Burada da kullanıcı adı ve şifremizi girerek uykusuz geceler, heyecanlı oyunlar ve sonu gelmeyen downloadlar dünyasına ayağımızı basmış olacağız. CD'mizin içinde bir de SpeedTouch Doctor isimli yazılım var. Bu da bağlantısında bir sorun olup olmadığını kontrol etmek isteyenler için iyi olacaktır. Böylece sorun yaşayan kullanıcılar, sorunun nereden geldiğini bulabilecek ve ilk tespiti yapmış olacaklar.

Özellikler

Biraz modemimizin özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

*Aynı anda , aynı hat üzerinden hem hızlı internet erişimi, hem telefon bağlantısı
*8 Mb/s veri çekme ( Download ) ve 832 Kb/s veri gönderme ( Upload ) hızı
* Windows 98, 98 SE, 2000, ME, XP ve MacOS 8.6, 9.0, X ve Linux işletim sistemleri desteği Aynı anda , aynı hat üzerinden hem hızlı internet erişimi, hem telefon bağlantısı
* Masaüstü veya taşınabilir bilgisayarlara USB portundan bağlantı.
* USB portundan güç beslemesi ( Elektrik Adaptörü gerektirmez )
* Web üzerinden Kolay kurulum
* Yazılım güncellenebilirliği
* ADSL standartlarına uyumluluk ( ANSI T 1.413 Issue 2, G.dmt, G.lite )
* PPPoA, PPPoE, RFC 1483 Bridged & Routed

Son Sözler :

Ev kullanıcısı iseniz, sorunsuz ve de aynı zamanda estetik görünümlü bir modem arıyorsanız buldunuz! Eğer modem hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz www.speedtouch.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kafanıza takılan ve daha fazla ayrıntı almak isteyen arkadaşla web sitesi ile yetinemiyorlarsa 0212 - 212 29 00 ve 212 - 212 29 17 numaralı telefonları arayabilirler. Ayrıca bana modem ve bağlantı sorunlarınızla ilgili atacağınız elektronik postalar da cevapsız kalmayacaktır.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 12:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
Thomson Speedtouch 330 Usb Adsl Modem

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×