THQ'nun son nefesi ve işte asıl gerçekler!

THQ'nun son nefesi ve işte asıl gerçekler!

Batuhan Kavruk
Batuhan Kavruk 20.12.2012 - 09:19
Sizce THQ, ne kadar ediyordur?
Darksiders, Metro ve Company of Heroes gibi isim yapmış oyunların usta ismi THQ, resmi olarak kapanmış durumda. THQ'nun, sahip olduğu mal varlığını, büyük ölçüde Clearlake Capital Group üyesi olan bir teklifçiye sattığı açıklandı.Bugün yayımlanan bir basın konuşmasında, yayımcının Delaware İlçesi, ABD İflas Mahkemesi'nin "Chapter 11" kodu altında ihtiyari bir dilekçe dosyaladığı açıklandı. Clearlake'in ise Section 363 satış sürecinde geçici teklifçi olacağı da ayrıca eklendi. Bu konuyla ilgilenen diğer gruplar ise, rekabete açık arttırmalarla gelebilecekler. Davanın 30 gün içerisinde sonuçlanması bekleniyor.

Şu an ise THQ'nun 60 milyon dolar ettiğini açıklandı. Yayımcının yazısı ise şu şekilde oldu:

"Şirketin bütün stüdyoları açık kalacak, bütün geliştirme ekipleri çalışmaya devam edecek. Şirket, oyunları arasındaki var olan iletişim hattı konusunda güvenli durumda kalacak. THQ'nun dünya üzerindeki çoğu bağımsız şirket ile yakından ilişkileri mevcut. Satışın da bir parçası olarak, stüdyo, bu bağa sahip diğer bütün bu stüdyoların kontratlarını üstlenmek için onay alma arayışında ve Clearlake bu kontratları üstlenecek olan grup olarak görünüyor."

Başkan Jason Rubin ise, Twitter'da yazdığı bir iletide, bunun "Finansal geleceği güven altında tutabilmek için atılan büyük bir adım" olarak yorumladı. Company of Heroes 2, Metro: The Last Light ve South Park: Stick of the Truth'un ise çıkış tarihlerinden sapmayacağını belirtti.

Jason Rubin, bu yorumlardan sonra konuşmasına şu şekide devam etti: "Biz THQ'da, inanılmaz ve yaratıcı yeteneklere sahibiz. Düşünsel servet kıymetlerimizi, yüksek teknoloji ürünü olan ana oyunlar yapmak, yeni seriler oluşturmak ve hem geleneksel, hem de dijital kanallara olan ilgiyi arttırmak için kullanmaya devam edeceğimiz gibi; deneyimli yatırımcılar ile de, partner olarak yeni bir başlangıç yapmayı iple çekiyoruz. "

THQ'nun bu sene bu tür zorluklarla başa çıkmakta zorlandığı haberleri sürekli yayımlanıyordu. Take-Two'nun Strauss Zelnic'i ise, nisan ayında THQ'nun bu yılın sonlarına doğru daha fazla ayakta duramayacağını ön görmüştü. THQ için ne kadar üzülsek de, firmaya elveda demekten başka şansımız yok gibi görünüyor.

Detayları takip edeceğiz. Bizimle kalın.
Yorumlar 33
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2020 11:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×