1/2

TimeSplitters: Future Perfect

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Kusursuz bir gelecek için Cortez yine iş başında…

Nintendo 64 için hazırlanan Golden Eye 007 adındaki FPS oyunu ülkemizde çok fazla bilinmez. Bunun en büyük nedeni de Nintendo’nun güzelim konsollarının bir türlü ülkemizde resmi olarak satışa çıkmamasıdır. Halbuki Golden Eye 007 piyasaya çıktığında büyük bir şok dalgası yaratmıştı. İşte bu muhteşem oyunu yapan ekip Rare’den ayrılıp bağımsızlığını kazandı ve kendi stüdyolarını kurup PlayStation 2 için TimeSplitters adında harika bir FPS yaptı. Ardından devam oyunu TimeSplitters 2 ile de başarılarını perçinlediler. TimeSplitters 2, 60 frame’lik hızdan ödün vermeyen muhteşem grafikleri ve başarılı oynanabilirliği ile konsol FPS’leri arasında özel bir yere sahip oldu. Aradan 2 yıl geçti ve Free Radical Desing tekrar iş başında. Firma 40 kişinin katılımıyla daha da genişledi ve serinin 3. oyunu TimeSplitters: Future Perfect üzerinde daha sıkı çalışmaya başladı. Bu arada Second Sight adında bir oyunu da geliştirdiler.

Kusursuz bir gelecek için…

Future Perfect’te kahramanımız Cortez geri dönüyor. Amacımız her zaman ki gibi zaman kristallerini toplayıp yaratıkların zaman yolculuğu yapmasını engellemek. Cortez’in işi bu defa eskisinden daha zor olacak; çünkü zaman kargaşası eskisinden daha fazla. Üstelik TimeSplitters 2’de zaten harika olan düşmanların yapay zekası Future Perfect’te daha da geliştirilmiş. Bir de bunlara daha kalabalık düşman topluluklarını eklediğinizde düşünün ortaya çıkacak karmaşayı. Tabi Cortez’in eli de armut toplamayacak, siz de Sovyet tüfeği, makineli tüfek, shotgun, sniper, alev silahı, sub machine gun ve çeşitli bombalar ile düşmanlarınıza diz çöktürebilirsiniz. Bunun yanında silahların değişik kullanım şekilleri de olacak; mesela 9mm’lik kruger’a ve sinper’a susturucu ekleyebilecek, yeni oyuncağınız Gravity Watch ile (bu bir çeşit James bond saati) nesneleri hareket ettirip bulunduğunuz yerin ayrıntılı haritasına ulaşabileceksiniz. Bu yeni oyuncağın farklı işlevleri de var, mesela bir köprünün düğmesine basıp indirmek ve bilardo toplarını düşmana fırlatmak gibi. Anlayacağınız hem silah hem de puzzle çözümlerinde Gravity Watch’a çok ihtiyaç duyacağız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×