Titan Quest

Titan Quest

Anıl İşal
Anıl İşal 3.06.2010 - 12:31
Bu sefer İntikam için geliyorlar
Yaptıkları yıkım yüzünden diğer Tanrılar tarafından cezalandırıldılar... Hapsedildikleri yerde çok uzun zamandır bekliyorlardı... Bekledikçe içlerindeki kin ve öfkeleri sürekli artıyordu... Oradan çıktıktan sonra yapacakları tek şey; dünyayı yerle bir edip, intikamlarını almak olacaktı!

Titanlara karşı

İlk olarak E3’te karşımıza çıkan Titan Quest, konusunu Yunan mitolojisinden alıyor. Oyundaki amacımız ise dünyayı yerle bir etmek isteyen titanları geldikleri yere geri göndermek. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise titanların yapı itibari ile bizden birazcık(!) büyük olmaları. Ancak telaşlanmaya gerek yok, oyun boyunca bir sürü skill, büyü ve savaş alet-edevatı bizi bekliyor.

Genel olarak hack’n slash havasında ilerleyen oyun; Yunanistan ve Mısır gibi eski antik uygarlıkların bulunduğu mekanlarda geçecek ve izometrik kamera açısı ile oynanılacak. Titan Quest’te sekiz farklı sınıf bulunmakta(savaşçı, büyücü, vs.). Bunlardan birini seçip oyuna başladığımızda bazı RPG oyunlarının aksine sadece o sınıf içinde sıkışıp kalmıyoruz, level atladıktan sonra skill’leri istediğimiz gibi dağıtmak bize kalmış (yetenek ağacımız sağ olsun). Yani bir savaşçı sınıfı da skill’leri doğru şekilde dağıttıktan sonra kendine iyileştirme büyüsü yapabilecek.

Titan Titan nereye kadar!

Tabii ki oyun boyunca karşımıza sadece titanlar çıkmayacak. Titan Quest’te 85 farklı düşman bizi bekliyor ancak bize bıraktıkları item’leri de unutmayalım (oyunda bine yakın item var). Iron Lore bazı RPG oyunlarındaki item saçmalıklarını görmüş olacak ki, bize düşmanın üzerinde ne varsa onu alacağımızı söylüyor (ufak tefek bir yaratıktan koskocaman bir kılıç çıkması mümkün değil yani), iyi eşyalar elde edebilmek için de azılı düşmanlarımızı alt etmek zorundayız. Oyunda elde ettiğimiz eşyaları satıp daha iyilerine kavuşabileceğiz elbette. Açıklanan bilgiler arasında, oyunda 8 kişilik Multiplayer mod’unun da yer alacağı belirtiliyor, ne kadar eğlenceli olacağını şimdiden tahmin edebiliyorum. Büyüler, kılıç, kalkan ve Mısır (cola isteyip terbiyesizlik yapmayın)!

Kim Bunlar

Aslına bakarsanız Iron Lore’un ilk oyunu Titan Quest, ancak yapım ekibi son derece sağlam kişilerden oluşuyor. Bunların başında ise Age of Empires’ın yapımcılarından Brian Sullivan var (Titan Quest emin ellerde merak etmeyin). Oyundaki grafikler ve mekan tasarımlarının gerçekten çok iyi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Gölge ve ışıklandırmalar da çok iyi kullanılmış. Obje ve karakter tasarımları ise bir RPG oyunu için oldukça iyi görünüyor. Titan Quest’te dikkat edilmesi gereken bir konu da fizik motoru. Oyunda kullanılan fizik motoru sayesinde attığımız ok veya savurduğumuz kılıç darbeleri ile düşmanlarımızın havada taklalar atarak öldüğünü görebiliyoruz, tabii onlarda boş durmuyor, etrafta buldukları kaya parçalarını vb... nesneleri bize fırlatabiliyorlar (tabii güçleri el veriyorsa).

Coming Soon 2006

Tecrübeli yapım ekibi, kaliteli grafikler, zekice düşünülmüş bir yetenek ağacı ve eğlenceli oyun yapısı ile Titan Quest, 2006 yılı içinde bizi bekliyor olacak. Ne dersiniz, Diablo 3’e bir alternatif olabilir mi?
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 15:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×