Tolkien istifa etti

Tolkien istifa etti

Furkan Güler
Furkan Güler 16.11.2017 - 16:11
Daha fazla koruyamadı.

J.R.R. Tolkien'in oğlu Christopher Tolkien, geride bıraktığımız günlerde Tolkien Estate yöneticiliğinden istifa ettiğini duyurdu. İstifanın ardından birden fazla kişi ortaya asılsız iddia attı. Ancak istifanın en büyük nedeni olarak son günlerde Amazon'un Yüzüklerin Efendisi isim haklarını satın alması olarak gösteriliyor. J.R.R. Tolkien'in yazdığı eserleri koruma amaçlı kurulan Tolkien Estate'in başına şimdilik kimin geçeceği belli değil. Ancak söylentilere göre yöneticilik koltuğuna Baillie Tolkien veya Michael George Tolkien geçecek.

Christopher Tolkien, Tolkien Estate kurumundan istifa etti

Christopher Tolkien'in 93 yaşına gelmesi ve açık artırma olaylarının yanında davalardan da yorulması, istifanın perde arkasını az da olsa gösteriyor. Son olarak Beren ve Luthien öykülerini bir araya getirmeyi başaran Christopher Tolkien'ın, babasının mirasına güzel bir şekilde sahip çıktığını varsayabiliriz. Umarız yeni gelecek olan yönetici, J.R.R. Tolkien ve Christopher Tolkien'in yaptığı gibi yazılan eserlere hakkını vererek sahip çıkabilir.

Tolkien istifa etti

Şahsen Amazon'un Yüzüklerin Efendisi'nin isim haklarını satın alması sonucunda, kitapları severek okuyan kişileri pek fazla mutlu edemeyeceğini düşünüyorum. Bütçe derdi yüzünden genel kitleye hitap etmesi beklenen Amazon, bakalım nasıl bir proje ile karşımıza çıkacak?

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 18:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.11.2017 20:46
Arkadaş ne yapıcaksın sende mezara mı götürüceksin ? Bırak millet bu eserleri yaşasın ve yaşatsın.
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2017 19:51
mezara götürecek değil ama amazon gibi insanları sağılacak inekler olarak gören dev bir firmanın hepimizin sevmiş olduğu kendi babasının eserine ihanet etmesinide istemez değil mi ? Yaratıcı güç ve finans arasındaki dengenin nereye kaydığını farketsen sende sinirlenirdin ama sen diziyi bekle
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2017 00:32
Amazon kafadan 1-0 yenik başladı. Reklamlar falan derken 1.5 milyar doları bulacak yatırım söz konusu. Filmlerden daha kaliteli ne sunabilirler ki? Aklımda beni heyecanlandıran bir senaryo var ama mümkünatı yok yapmazlar. Bakalım nasıl bir proje ile karşımıza çıkacaklar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.11.2017 19:58
nihayet,umarım new blood adı altında yeni hikaye çıkar,yüzüklerin efendisi yüzük yok olunca bitecek bir evren değildi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.11.2017 19:58
Olmadı bu be..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.11.2017 18:52
Shadow of Mordor gibi bireysel bir anlatıma sahip olmaz ve lotr gibi daha geniş bir anlatımla sunulursa hayranları üzeceğini sanmıyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×