1/2

Tom Clancy's Ghost Recon 2

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Tom Clancy yine sahneye çıkmaya hazırlanıyor!

Tom Clancy; kendisini taktiksel aksiyon oyunlarından biliyoruz ve şimdiye kadar da isminin geçtiği hiçbir oyunun kötü olduğuna şahit olmadık. Tom Clancy’nin bize yeni bir hediyesi var; Ghost Recon 2.

Clancy’den aşina olduğumuz üzere, yine taktiksel bir aksiyon oyunu ile karşı karşıya olacağız. Konu, genel olarak Kuzey Kore ve Çin arasındaki sıcak savaş olarak oyunda işlenecek. Biz de bu savaşa kendi timimizle birlikte dahil oluyor, birbirinden zorlu ve aksiyon dolu 15 görev boyunca başarı sağlamaya çalışıyoruz. Görevler farklı mekanlarda geçecek ve mekanlar yeri geldiği zaman oldukça geniş olacaklar. Oyun sırasındaki gelişmelere göre, görevlerimizde değişiklikler olabilecek ya da yeni görevler eklenebilecek. Ayrıca buradaki savaş alanları, kalabalık olmakla beraber daha çok tehlike içerecekler. Aniden bir savaş uçağından atılmış olan bir bomba ile yüz göz olmak hiç hoş olmayacaktır.

Ghost Recon 2’de, görevlere bizimle beraber 3 tane de yandaşımız eşlik edecek. Görevlere başlamadan önce, görevin özelliğine ve şartlarına göre, 7 askerden 3’ünü yanımıza alabileceğiz. Özellik ve şartlardan bahsediyoruz, çünkü bizimle birlikte toplam 8 tane asker var ve hepsinin de birbirinden farklı özellikleri, uzmanlık alanları ve bununla paralel olarak uzman oldukları farklı silahlar olacak. Mevcut olan görevde, bize faydalı olabilecek özelliklere sahip olan askerleri özenle seçmeli ve görev esnasında hepsinin birden kontrolünü sağlamalıyız. Görevlerde kendimizin yanında, diğer adamlarımızdan da tamamen sorumluyuz. Yapımcılar bunun çok zorlayıcı olmayacağını belirtiyorlar. Oyun esnasında açılabilecek ufak bir komut menüsü ile birlikte, adamlarımıza ne yapmaları gerektiğini çok rahat bir biçimde belirtebiliyoruz. Komut seçeneklerimiz de gereken tüm emirleri içeriyor. Saldırı ve geri çekilme emirlerinin yanında, adamlarımıza siper almalarını emredebilecek, eğilmelerini söyleyebileceğiz. Bazı zamanlar olacak ki, adamlarımız bizden emir beklemeden, yapmaları gerektiğini kendileri idrak edebilecek ve duruma göre davranış gösterecekler.

Karakter animasyonları üzerinde oldukça fazla duruluyor. Motion Capture sistemi ile hazırlanacak olan karakter modellemeleri ve animasyonları, oyun içerisinde oldukça gerçekçi bir biçimde karşımızda olacaklar. Silah çekmekten, hareket etmeye; bunun gibi yüzlerce hareket, göze oldukça hoş gelecek bir biçimde tasarlanıyor. Çevredeki texture’ların kalitesi de yüksek olacak, böylece grafiksel olarak üst seviye bir oyun oynayabileceğiz. Ghost Recon 2’deki esas kamera açısı, omuz üzeri bir hizada bulunacak, tabii ki istediğimiz zaman kamerayı 1. şahıs görünümüne alabilmek mümkün olacak. Yalnız yapımcıların tavsiyesi, oyundaki karakter animasyonlarını tam kapasite olarak görebilmek için, oyunu omuz kamerasından oynamak gerekiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×