1/2

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Black Arrow

Koray Gazezoğlu
Koray Gazezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Ubisoft, Black Arrow ile yine FPS hastalarını ekran başına bağlıyor.
Platformlar XBox
Tom Clancy's Rainbow Six 3: Black Arrow
Merlin Puanı 89
Artılar "Lone Rush" modu bağımlılık yapıyor; pek çok multi ve tek kişilik oyun modları; geliştirilmiş AI.
Eksiler Geliştirilen AI'ye karşı hala bazı küçük hatalar var.

Taktiksel aksiyon oyunlarının en iyi örneklerinden biri olan Tom Clancy’s Rainbow Six’in üçüncü oyunu geçen sene Ubisoft tarafından Xbox için piyasaya sürülmüştü ve oyun FPS severlerin büyük ilgisini çekmiş; hatta Xbox Live’da en çok oynan oyun olmuştu. Rainbow Six 3’ün bu başarısının ardından Ubisoft, Black Arrow ile yine FPS hastalarını ekran başına bağlıyor.

Teröristler yine iş başında!

Teröristler bu kez telemetri ve füze konusunda uzman bilim adamlarını kaçırıyorlar ve kitle imha silahı yapımı üzerine yoğunlaşıyorlar; bunun üzerine de Ding Chavez’in liderliğindeki Rainbow timi tekrar göreve çağırılıyor.

Devam oyunundan çok, bir ek paket tadında olan Black Arrow’un tek kişilik modu on adet görev içeriyor. Üçü AI tarafından kontrol edilen ekip üyeleri ve ekip liderini (Ding Chavez) oynayan siz, Rainbow timini oluşturuyorsunuz. Görevleri analiz ettikten sonra stratejinizi belirleyip, ekibinize, görevlerde basit komutlar verip, onlara taktiksel manevralar yaptırıyorsunuz. Eskisi ile hemen hemen aynı şekilde ilerleyen single player oyun modunda önemli olan haritalardaki kilit noktaları belirlemek ve stratejinizi buna göre kurmak.

Tek kişilik oyundaki ilginç modlardan olan Lone Rush ise Black Arrow’a özgü bir oyun modu. Bu moddaki amacınız, görevleri belli bir sürede yalnız başınıza tamamlamak. Bu görevler sırasında yalnız olduğunuz için daha hızlı olmalısınız ve bitiş noktasına elinizden geldiğinizce çabuk gitmelisiniz. Lone Rush görevleri sırasında herhangi bir taktik belirlemeden bol bol mermi harcayıp ilerlediğiniz için aksiyon haliyle daha yüksek oluyor ve heyecan da bu oranda artıyor. Yol üstünde vurduğunuz teröristler, kurtardığınız rehineler ya da etkisiz hale getirdiğiniz bombalar da size ek zaman kazandırıyor. Bu modu oynayabilmek için, ilgili bölümü normal modda bitirmeniz gerekiyor. Ekibinizle her bölümü bitirdikçe, ilgili bölümün Lone Rush modu da açılıyor.

Is it live or is it ..?


Oyunu Live olmadan arkadaşlarınızla oynamak isterseniz co-op yine split ekranda büyük bir eğlence sunuyor. Co-op’ta yanınıza iki adet AI ile kontrol edilen adam veriliyor ve birlikte bölümlerde ilerliyorsunuz. Her oyuncu bir ekip elemanını kontrol edebiliyor ya da sistem link kablosu ile dört kişi bir timi oluşturabiliyorsunuz. Benzer şekilde imkanınız varsa Xbox Live’e bağlanarak, diğer üç oyuncuyla bir tim oluşturup bölümleri oynamanızda mümkün. Yeni online modlarda seçenekler arasında; örneğin haritada rasgele yerlerde uydu alıcılar var ve amacınız bunları kontrol edip savunmak, ki bu da aman vermeyen teröristleri düşünürseniz kolay iş değil; ayrıca yeni bir CTF tarzı online modda mevcut.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×