1/2

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Günah şehrine geri dönüyoruz!
Tom Clancy, gerçekten büyük bir isim. Oyun dünyasında bu ismi duymayan kesim yok denecek kadar azdır. Splinter Cell, Ghost Recon ve Rainbow Six gibi başarılı yapımlarla, hep gidilmemiş yerlere giden, yapılmaya cesaret edilemeyenleri yapan, düşünülmeyen zekilikteki kurguları tasarlayan bir isim... İlk Rainbow Six Vegas, isimdeki “Vegas” takısı itibariyle tepkiyle karşılaşan bir oyun olmasının yanında, oldukça beğenilen ve başarılı bir yapımdı. Başarının arkasındaki tecrübeli el Ubisoft Montreal, bu kez hikayeye farklı bir yönden tekrar başlayarak tamamlamayı hedefliyor.

Las Vegas’ın ışıkları göz kamaştırıyor

Vegas 2'nin hikayesi ilk oyuna paralel olarak işleniyor. Oyuna tekrar Vegas'ta başlıyoruz, ama bu kez farklı bir noktadayız ve ilk oyunda meydana gelen olayları araştırmak ilk önemli görevimiz. Söylenenlere göre, Vegas 2'nin ilerleyişi belli bir süreden sonra ilk oyunla birleşecek ve bu noktadan devam edip sonuca bağlanacak. Düşününce gayet mantıklı bir yöntem olduğunu anlamak zor değil. Amerika'nın ışıklı şehrini teröristlerden kurtarmak için bir nevi bu son şansımız olacak. Unreal Engine 3 ile geliştirilen Vegas 2, ilk oyuna nazaran daha etkileşimli bir çevreye sahip olacak. Bu kez sadece Casino ve eğlence kulüplerinde mekik dokumayacağız. Her ne kadar GRAW ile benzer yönleri olsa da Rainbow Six, GRAW gibi açık mekanlarda değil, daha çok kapalı mekanlarda geçiyor ve bu özelliğini yeni oyunda da devam ettirmesi büyük bir ihtimal.

Montreal stüdyosunun üzerinde yoğunlaştığı en önemli noktalardan biri, yapay zeka. Takımımıza daha detaylı emirler verebileceğiz. Oyundaki siper alma yöntemi ilk oyunla aynı. Üstelik ek olarak ilkinde olmayan hızlı koşma özelliği Vegas 2'de olacak. Yönetmekle yükümlü olduğumuz takımımızın hareket ve karar verme kabiliyetleri daha da gelişmiş olacak. Düşman yapay zekası da iyi olacağı gibi bu yön, bazı yeni ekipmanlarla desteklenecek. Özellikle bazı düşman askerlerin ekipmanları olarak ısı algılayıcıları ve gece görüş sistemleri bulunuyor. Tüm bunlar, sizin karanlık bir ortamda göremediğiniz düşmanın belki de sizi görmesini sağlayacak. Böylelikle yapay zekanın tamamıyla işlevsel olduğunu görebileceğiz. Aynı şekilde karşı taraftan bir sis bombası atıldığında, ısı algılayıcı cihazınızı açarak etrafta hareket eden tüm canlıları görebilir, böylece bombanın etkisini en aza indirmiş olursunuz. Buna ek olarak çevredeki bazı dayanıksız engeller ve ince yapılar kırılıp, parçalanabilecek, sonuç olarak her yapının arkasına saklanılamayacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×