1/2

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Mustafa Özaydın
Mustafa Özaydın 3.06.2010 - 12:31
Sam Fisher'in NDS çıkartması.
Platformlar NDS
Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 67
Artılar Sam Fisher'i NDS de bize sunması
Eksiler Grafik, ses, oynanabilirlik, atmosfer kısacası hersey
Splinter Cell serisini duymayaniniz yoktur. Seri ilk oyunundan son oyununa kadar cok yuksek bir oyuncu kitlesi edindi kendine. İşte bu sebeptendir ki Splinter Cell serisinin son oyunu Splinter Cell – Chaos Theory (SCCT) multi platform (yani birden fazla platformda örnegin: Ps2, Xbox, Pc, Nds vs.) olarak yapildi. Bu incelememizde oyunun NDS versiyonu ele alınacak.

Splinter Cell de ne olaki.....

Seri 2003 Şubat ta Splinter Cell adlı oyunla basladı. Oyunun senaryosunu düzenleyen Tom Clancy zaten bu tür romanlardan tanıyabileceginiz bir yazar. Kendisi 12 Nisan 1947 doğumlu. Gerçek adı Thomas Leo Clancy Jr. yazılarını Tom Clancy adı altında yazıyor. Genellikle politik gerilim ve soğuk savaş hakkında romanlar yazan bir şahsiyet. Oyunumuzun senaryosunu kendisi yazmasada, senaryo son haline onun tarafindan getiriliyor.

SC’yi açıklamak için önce Third Echelon’u (TE (Ucuncu kita)) açıklamamız lazım. TE, NSA nin altında calısan gizli bir grup. Bu grup seçilmiş stratejist, hacker ve operasyon uzmalarından oluşuyor. Oluşum amacı ise çok önemli teknolojik ya da haberleşmede etkin olan bilgilere yapılabilecek saldırılarda önceden tepki vermek. Bir nevi teknoloji casusluğunu durdurmak için kurulmus haberalma teskilatı.

SC ise TE normal yollarla ele geçiremeyeceği bilgileri başka bir deyişle yasak operasyonları yürüten bir grup. Bu gruptaki ajanlar cok yetenekli ve psikolojik olarak cok dayanıklı kişiler. Yapılan her türlü sınır ötesi tek kişilik görevlerden sorumlu American hükümeti tarafından varlıgı kabul edilmeyen bütün çalışma prensibi aslında gizlilikten ibaret olan bir grup.

Evet gelelim Tom amcamızın yarattığı karaktere. Sam Fisher bir SC ajanı. Uzman oldugu konular saymakla bitmez. Sam amcamiz elinden her iş gelen bir sahış. Kendisi muhtesem bir hacker, yakin dövüste ölümcül, kendisine dayanamayacak kilit yok, cok elastiki birisi ayni zamanda. Ayrıca çok değişik bir espiri yeteneğine sahip.

Somebody help me…. Please.

Tabi ki yollandığı her görevde ona yardımcı olan sahışlar var. Bunlar:

Irving Lambert: Kendisi operasyon koordinasyonundan sorumlu sahış. SC ajanları ile digger bütün ulusal kuruluşların arasında kalan sahısta kendisi. Eger Sam amcamız herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyarsa, yardımcı olacak ilk kişi. Ayrıca oyunda karsımıza çıkacak problemlerde cözüm yollarını sunacak, gerekli teknik ekibi bize tanıştıracak şahısta kendisi.

Anna: Bu hanim kızımız bir bilim adamı olup karşımıza çıkacak bütün ileri teknoloji ürünü sorunlarda bize yardımcı olacak kisidir. Ayrıca kendisi bizle dalga geçip sinirimizi bozmaklada yükümlüdür.

William Redding: Bu arkadaş bizim karşımıza çıkabilecek güvenlik önlemleri vb. şeylerden sorumlu.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×