1/24

Tomb Raider: Anniversary

Ali Hatay 3.06.2010 - 12:31
Gelin Lara'yı birlikte bitirelim.

PERU:

LEVEL: 1 Peru - Mountain Caves
Kills: 14
Supplies: 5
Artifacts: 3
Relics: 1

Oyuna başlayınca ortadaki taş sütunun arkasındaki taştan karşı duvarın çıkıntısına atlayın. Sağa doğru yan yan gidin. Ara yere gelince D tuşu + space yaparak, yan ara yere atlayın. İleride ters takla atarak beyaz kayaya çıkın. Sağa gerilerek uzun atlatın ve yukarı çıkın. Burada iple atlayacağınız yer nazar boncuğu şeklinde görülüyor. Kaşarken atlama tuşuna (Space) basarken ip atma tuşu (Q) basarsanız, iple karşı kayaya atlayabilirsiniz. Merdivenlerden yukarı çıkın. MOUNTAIN CAVE’e geleceksiniz. (CHECKPOINT) Adamımız bizi burada bekliyor. Şimdi bu kapıyı açmanın yolunu arayalım. Soldaki taş çıkıntıdan yukarı tırmanın. Karşıya geçin. İple kapının sağ üst kısmına çıkın. Sağa yan yan ilerleyin, yan atlayışla kayaya tırmanın. Yukarı çıkıp düğmeye basın. Kapı açıldı. İçeriden 4 kurt hücum ediyor. Maalesef rehberimizi öldürüyor. Demo ile Lara bize iş bırakmadan bütün kurtları öldürüyor. Rehberin ölmesine üzülüyoruz ama ne fayda. Kapıdan içeri girin (CHECKPOINT).

İleride çöken zemine basınca yan duvarlardan oklar atılmaya başlayacak. Burası bize yabancı değil. Dikkatli bir şekilde (Shift) burayı geçin veya sağ ve sol duvarlarda bu okları durduran kol var, bunları çekerseniz ok akışı duruyor. İleride merdivenden çıkın. Karşıya atlayın. Yan atlayarak yukarı çıkın. (CHECKPOINT)

Meyilli yerden kayarken ip kullanın ve salınma hareketi ile karşı duvar çıkıntısına tutunun. Düşerseniz ilerleyin ve kolu indirip kapıyı açın. İçeri girin. Asma köprüden geçerken köprü çöküyor, aşağıda 2 aç kurt ağzını açmış bizi bekliyor. Bunları demoda gördüğünüz gibi hoplayıp zıplayıp öldürün. Yıkık köprünün sallanan ucundan yukarı çıkın. Sağda 2 defa tırmanıp çıkabileceğiniz bir yer var. Yukarı çıkınca sağdaki asma köprüden geçin. Merak etmeyin bu köprü sağlam, çökmüyor.

Sallanan ipin yanına gelin. Önce aşağı inip ayıyı öldürün. Aşağıda sağda kol var bunu indirince kapı açılacak. Kapıdan girip ödülü alın. Yine asma köprünün yıkık ucundan çıkarak aynı yere gelip ipe atlayın. Soldaki kovukta büyük sağlık paketi var. İp ile oraya atlayıp alın. Sonra aynı şekilde yana atlayıp aşağı inin. Bara gelin. Bar ile karşıya atlayın. Aşağı inin. Yan duvardan otomatik oklardan dikkatli geçin (Shift tuşunu kullanarak). Koridorun sonunda yerde taş düğme var. Basarsanız ne işe yarıyor anlarsınız.

Sol yan duvardan yukarıya tırmanın. Kurdu öldürün. Koridor sonundaki 2 barı kullanarak karşıya geçin. Buradaki kurtları da öldürün. Sondaki bara atlayın. Bu dönerken yandaki çıkıntıya atlarsanız, aşağıdaki kapının bir kilidini açmış olacaksınız. Bu sırada zaman sayımı başlıyor. Hemen aşağı inin karşı duvara tırmanıp yan duvardan gelin ve zıplayıp kapının diğer kilidinin açılmasını sağlayın. Yine aşağı inip yerdeki taş düğmeye basarsanız kapı açılacak. Kapıdan girmeden önce Relics’i alalım. Kapıdan girip bölümü bitirin.