1/9

Tomb Raider III

Ali Hatay
Ali Hatay 3.06.2010 - 12:31
Tam çözümlerimiz serinin 3. oyunu ile devam ediyor.

Geçen gün İstanbula gittiğimde oyun satan yerlerin raflarında hala TR3 CD lerini görmek beni şaşırttı. Her ne kadar bu oyun eskisede demek klasiklerde yerini almıştı.Bana gelen maillerde bu oyun hakında soruların sıklığının olması bu fikrimim doğruluyor.Demek ki millet hala TR3 oyunyor.Hepsine ayrı ayrı cevap vermektense oturup adam gibi bu oyunun açıklamasını yazarım, isteyenede falanca yerden oku kardeşim derim diye düşündüm.Vede klavye başına oturdum. Daha önce TombRaider oyunlarından en az birisini oynadığınızı varsayımlayarak hemen anlatıma geçeceğim.Tuşların nasıl kullanılacağını nasıl save edileceğini merak eden arkadaşlar lütfen TR4 yazımı okusunlar.Ayrıca teknik detayada gerek yok.Grafik şöyleydi oyun hızı böyleydi demeninde alemi de yok.En nihayet oyunu almışsınız ve oynayacaksınız vede bitireceksiniz. Bu TR3 açıklamasında her secretinde yerini sırası ile anlatacağım.Böylece 59 secreti bulursanız en sonda size Londrada geçen All Hallows bölümünü bonus olarak verecektir. Hemen bölümlere geçelim.

1 - Jungle (6 secret)
Sağdaki yeşik kayalık alana gidin.Aşağı kaymadan önce ilk secretimizi alalım.Sağdaki yeşil kayalığa gidin biraz ilerleyince solunuzda ağaç yaprakları var hemen kısa bir atlayışla burada durabiliyorsunuz.Eğer duramazsanız değişik açılardan deneyin mutlaka duracaksısınz vede ilk secrete kavuşacaksınız.Sonra aşağı doğru kayın Kayarken sola zıplayın oradada kütüğü geçince solda gene durabileceğiniz bir düzlük var.Burada durun sonra yukarıda ağacın köküne doğru atlayın biraz ileride 2 ci secret var.

Dikkat edin bu işler tamamen aşağı kaymadan yapacaksınız. Bundan sonra aşağı kayabilirsiniz.Kayarken kazıklara takılmayınTam kazıklara gelince zıplayın.Sonunda aşağı ulaştınız.Soldaki bataklığa girin. Oradaki yeşil kristali alın duvar üzerinde ilerlerseniz 3 cü secret kendiliğinden ortaya çıkacak. Geri dönün ağaçların gizlediği gizli geçidi bulun.Zaten maymun size yolu göstercek.Bu bölümde maymunlar dost size yardım ediyor.İleriki bölümde ise maymunlar şımarıyor sizde öldürmek zorunda kalıyorsunuz..Neyse.Bu gizli geçitteki kolu indirin.Yukarılarda bir yerde kapak açıldı.Hemen gidip bu açılan kapıdan girin.(Save).Oda sonunda bir kol var bunu indirin hemen koşarak geldiğiniz yüksekliğe çıkın.Çünkü kazıklı duvar üzerinize doğru geliyor.Sizi süzgeç yapacak.Kazıklar geçtikten sonra el teleferiğini kullanarak suyun öbür tarafına geçin.

Otların arasında devrik ağacın yanında bir kol göreceksiniz bunu indirin fakat hemen kaçın yoksa kafanıza taşlar yağacak.Bu kolun açmış olduğu kapıdan geçin.Sonra ileride bir ağaç göreceksiniz bunu altından çömelerek geçin.4 cü secret bu yan yatmış büyük ağacın içerisinde.Kaplanı öldürün.İleride bir boşluk var yavaşça oradan inin.Bir maymun gene size yol gösteriyor.Onun olduğu yere çıkacaksınız.Kazıklardan korkmayın shifte basılı olarak yürürseniz kazıklar adama bir şey yapmıyor.(Yani bu TR dilinde dikkatli vede güvenli yürüme oluyor) Yukarıda bir mağara bulacaksınız.Bu karanlık mağarada flare yakarak girin içerde bir kol var bu kolu çekmeden kafanızı kaldırısanız 5 ci secreti göreceksiniz.(Oh Oh ne ala).(Save yoksa pestil olursun) Kolu indirin fakat aynı zamanada koşmaya başlayın çünkü kocaman bir taş peşinize takılıyor.(Ben olsam bende takılırım yani).Tekrar aynı yere gelin kaplanları öldürün.Gerçi kaplan nesli tükeniyor fakat ne yapalım öldürmeseniz Laranın nesli tükenecek.Bu sıra 3 kaya yuvarlanacak.3 cü kayadan sonra bu kayaların geldiği yuvaya inerseniz 6 cı ve bu bölümün son secretini bulacaksınız. Açılan kapıdan geçin sol tarfta suya dalın.Merak etmeyin burada pirahna yok.Su altında bir su koridoru var Burayı geçin yukarı çıkın.İki tane kol var bunları indiriseniz yan odadki havuza su doluyor.yan odaya geçin şelelenin oradan yukarı çıkın burada da bir kol var bi zahmet onuda indirin.Suyun altından açılan kapıdan geçin sonra sudan çıkın.Kaplana dikkat.Merdivenden yukarı tırmanın İndia Keyi bulun.daha sonra aşağı inin bataklığın oradaki kapıya anahtar ile açın ve bölümü bitirin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×