1/2

Tomb Raider: The Angel Of Darkness

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Çok abartmayalım ama, devrim ile alakası yok.
Platformlar PlayStation 2, PlayStation 2
Tomb Raider: The Angel Of Darkness
  • Yapımcı - Yayıncı Core Design - Eidos Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 75
Artılar -
Eksiler -

Dünya’nın en güzel, en sempatik, en seksi ve en tehlikeli arkeoloğu tekrar karşımızda. Evet, Tomb Raider Angel Of Darkness işte. Core Design firmasının yegane para kaynağı, her yeni oyunla birlikte vücut ölçüleri biraz daha seksileşen ve her seferinde firmanın cebini doldurup taşıran kişilik Lara Croft sonunda piyasaya indi.

Açıkçası, beni bilen bilir. Lara Croft serisi ilk oyundan sonra kabak tadı verdi bana ve her eklenen oyunda gitgide nefrete vardı bu durum. Ne vardı suyunu çıkarıp çorba yapacak, kurutup tozuna tavuk bulayacakta kızartma yağına ekmek banacak?

Merak etmesin fanatikler, bu seri daha senelerce gider

Gene benim naçizane fikrime göre, bu sefer Core Design düzgün bir iş çıkarmış. Elindeki malzemenin kumaşı çok güzel aslında. Ancak aynı motorla minnacık oynamalarla senelerce bize yedirdikleri şeyler kabak tadı vermişti. Ufaktan göz atalım hemen.

Öncelikle karakterdeki grafiksel değişime inanmakta zorlandım. Gerçekten Core Design bu sefer kendini aşmış. Lara Croft neredeyse kusursuz modellenmiş bir bayan haline gelmiş. Gerçekten seksi, gerçekten orantılı olmuş. Yaklaşık 5000 poligonluk bir vücut bizi bekliyor izlememiz için.

Bu ne demek peki? Bu şu demek, Core Design elindeki malzemeyi en güzel gösterecek aletin en güzel özelliklerini kullanmayı başarmış. Muhtemelen Playstation 2 için çıkmış en yumuşak grafikleri görmek üzeresiniz.

Grafikler dışında, oyun artık lineer değil. Yani belli bir konuya enine ucuna kadar bağlı kalmanız gerekmiyor. Birkaç farklı yöntem ve yol var. Bunların her biri de seçmeniz için elinizin altında. Kafanıza göre devam edip, istediğiniz yerden aksiyona girebilirsiniz. Bununla birlikte, artık oyun içinde gideceğimiz yerleri belirlerken, etkileşime gireceğimiz karakterler de önem taşıyor. Yani kiminle savaşıp kimi yanlışlıkla öldüreceğinize karar vermeniz lazım.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×