Tomb Raider: The Times Exclusive

Ali Hatay
Ali Hatay 3.06.2010 - 12:31
Kısa görev paketinin tam çözümü.
Oyuna aşağı kayarak başlıyorsunuz. Hemen rampadan aşağı inmeyin. Secret arayacağız. Secrette belki shotgun buluruz. Arkanızı dönün. Sol geçitten çıkın. Tekrar arkanızı dönün kafanızı kaldırınca tırmanacak duvarı görüyorsunuz. Zıplayın ve tırmanın.. İlerleyin üç yer daha tırmanacaksınız. Koridor sonunda ilk secretimizi buluyoruz. Shotgun'u ve mermileri alın. Geldiğiniz yere marş marş. Rampadan aşağı kayın, sütunlu odaya gelin. Bir kaç tane Akrep Nalan yolunuzu kesiyor. Sizde onlara papuçlarını ellerine verin. Karşıdaki merdivenlerden aşağı inin. İnerken dikkat edin arkanızdan kazıklı top sizi kovalıyor.Yana atlayarak bundan kurtulun. Sol üsteki fişekleri alın. İç odaya geçin. Sesizce merdivenlerden yukarı çıkın. Yandaki iki köpek uyanacak gibi bir his var içerimde, çünkü bunların heykellerine ateş edince kan çıkıyor. (Allah Allah ölüleri bile diri) Sağ ve sol duvarın arkasındaki karanlık geçitten fişekleri ve medikiti alın. Bu odada ne yapacağız çıkış nerede diye umutsuzluğa kapılırken birden duvardaki çakal başlarını görüyorsunuz. Bunlar size TR4'te bulunan labirentteki çakal başlarını hatırlattı değil mi? O halde bunları pistol ile vuralım. Her ikisini vurunca heykelin sağında bir geçit açılıyor. Meraklıyız ya bu nedir diye, hemen içeri. İlerleyin iki yer ve de merdiveni çıkınca ikinci secretimize ulaşıyoruz. Buradan CrossBow ve mermilerini alıyoruz.

Tekrar heykelli odaya gidelim. (Save) Sol taraftaki kulplu vazoyu iki defa çekin. Aman ne yaptınız, köpekleri uyandırdınız. Üzerinize gelen iki köpeği pirelerinden kurtarın. Vazoyu çekince kazıklı topun düştüğü yerde bir duvar yükseldi. Bu duvara gidelim. Eyvah şimdide üç köpek hücuma geçti. Onlarıda temizleyin. (Bekir Coşkun görmeden) Duvardan yukarı tırmanın ve geçitten geçin. Şimdide mumyalar musallat oldular. Boşuna ateş edip mermi yakmayın, çünkü onlar ölü.(Karınlarından bakınca sırtları gözüküyor.) Havuzlu odaya gelin. Ortadaki Mısır kayığı çok güzel fakat binemeyeceksiniz. Soldaki vazoyu kırın altında bir şey yok, fakat vazonun kırılmasına odanın sakinleri olan timsahlar kızıyor. Aralarında anlaşıp size güzel bir karşılama töreni tertip ediyorlar. Sağdaki vazoyu da kırın, ohhh altından Revolver çıkıyor. Bunu kaçırmasınız değil mi?

Timsahları öldürün. (Köpek öldürmek yasak timsah öldürmek serbest. Nasıl olsa Bekir Coşkun buna karışmaz, çünkü derileri çok kıymetli. Hanımlara çanta olacak) Dört tane tismah öldürmeniz lazım. Dördüncüsü tetikte bekliyor. Dikkat edin. Katliam bittikten sonra havuza rahatça girebilirsiniz. Suyun altında tavandaki kolu çekin ki ileride kapı açılsın. Açılan demir parmaklı kapıdan geçip, küplerle dolu odaya gelin.(save) Önce yukardaki küpleri kırıp içindeki malzemeleri alın. Sonra da aşağıdaki kulplu vazoyu çekin, böylece yolunuz açılacak. Küpleri kırıp, altında duran lazeri alın. Küpün birinin altından bizim eski tanıdıklar size merhaba diyecek. Hamamböcekleri. Eyvah şimdi ne yapalım elimizde meşalede yok. O zaman en iyisi tabana kuvvet kaçmak. Merdivenden hızla çıkın. Önünüze bir çukur gelecek, hemen içine atlayın. Tabii dostlarınızda arkadan gelecekler. Soldaki kaya çıkıntısından yukarı çıkın sonunda hamamböcekleri aşağıda kaldı, fakat kurtuldunuzmu. Hayır!!! (Lara demek tehlike demek)

Şimdi bu çukurun karşısına nasıl atlayacağım diye düşünürken, sağ ve sol duvarda iki tanıdık baş göreceksiniz, yalnız bunlara pistol ile ateş ederseniz, gıdıklanıyorlar ve mermilerinizi leblebi niyetine yiyorlar. Onun için Rovelver ile lazeri combine edin, gez göz arpacık yapıp çakal kafalarına ateş edince çukurun kumla dolduğunu göreceksiniz. Artık karşıya geçmek kolay fakat 4 tane mumya dirildi. Bunlara ilişmemeyi öğrenmiştiniz. Nede olsa ölüler. Yukarı tırmanıyor gibi yapıp hemen yana kaçın çünkü yukarıdan 2 adet kazıklı top geliyor. Merdivenlerden çıkın. Arkanızdan kapanan kapılar sizi korkutmasın.Nasıl olsa biz Lara yız. Bir çıkış deliği buluruz. Soldaki açılan kapıdan girin. İlerleyin ortadaki heykelden The Golden Mask'ı alın.Güle güle kullanın. Böylece TOMBRAIDER THE TIMES EXCULUSIVE bölümü The End oluyor. Yeni oyunlarda buluşmak üzere hoşçakalın.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2022 19:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tomb Raider: The Times Exclusive

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×