1/2

Tony Hawk's Underground

Kutay Koç
Kutay Koç 3.06.2010 - 12:31
Tony Hawk serisi ''Underground'' ile devam ediyor.
Platformlar PlayStation 2
Tony Hawk's Underground
  • Yapımcı - Yayıncı Neversoft - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
Merlin Puanı 90
Artılar Eğlenceli oynanış ve uzun oynama süresi, ayrıca oyuncuya karakteri, hareketleri, bölümleri ve görevleri oluşturma imkanı
verilmesi.
Eksiler Hikaye daha sağlam olabilirdi, bazı görevler gereksiz ve
saçma.

Kaykay oyunları arasında en iyisi hangisidir? Aklınıza Tony Hawk serisinden başka bir cevap gelmiyor değil mi? Durum böyle olunca da yeni bir Tony Hawk oyunun daha piyasaya çıkması kaçınılmazdı ve sonunda Tony Hawk’s Underground karşımızda.

Underground in, Pro Skater out...

Öncelikle bu sefer yeni oyunun isminde “Pro Skater” geçmiyor. Bunun nedeni; ünlü kaykaycılarla sadece Free Skate modunda oynanabiliyor olması. Oyunun asıl bölümü olan Story modda ise kendi karakterinizi oluşturarak oyuna başlıyorsunuz. Bu arada oyuna başlamadan zorluk ayarını da kendiniz belirliyorsunuz. Serinin bundan önceki son oyunu olan THPS4’ün bazı oyunculara fazlasıyla zor gelmesi yapımcıların böyle bir şey yapmasını zorunlu kılmış; ama siz yinede oyunu en kolay hale getirmeyin. Bu ayarda ters ve hatta kafa üstüne düşeceğiniz durumlarda bile dengede kalıyorsunuz, gerçekten ilginç(?)

Kariyer modunun yerine konulan Story modu belirli bir hikayeyi takip ediyor ve başlangıçta amatör olan kaykaycınızı ünlü bir profesyonele çeviriyorsunuz. Görevleri almak için ya üzerinde kırmızı yıldızlar bulunan insanların yanına gidip konuşmalısınız ya da View Goals bölümünden istediğiniz görevi seçmelisiniz. Story modu bunun dışında chapter’lara ayrılmış. Chapter’lar arasında bazen belirli bir zaman farkı oluyor. Örneğin Chapter 1’de bölümü öğlen saatlerinde oynarken Chapter 2’de akşamüstü bir vakitte oynuyorsunuz.

Oynanışta bazı yeniliklere gidilmiş. En önemli yenilik ise kaykayı elinize alıp yürüyebilmeniz. Bunun için L1 ve R1 tuşlarına aynı anda basmalısınız. Ayrıca bu özelliği komboları birleştirmek için de kullanıyorsunuz. Bir kombo yaptıktan sonra hemen kaykayı elinize alıp daha sonra aynı komboya kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Tabii bunun için ekranda çıkan sürenin bitmemesi gerekiyor. Bu sayede komboları birleştirerek çok yüksek puanlar alabiliyorsunuz. Bunun haricinde kaykay elinizdeyken zıplayıp R1 tuşuyla çatılara, tellere vb. yerlere tutunup çıkabiliyorsunuz.

Oynanıştaki başka bir yenilik ise etrafta duran araçları artık kullanabiliyor olmanız. Normalde bu yenilik iyi gibi görünse de bazı görevlerde araç kullanmak gereksiz ve saçma olmuş bence. Kontroller her Tony Hawk oyununda olduğu gibi yine rahat ve kolay. Eski oyunlarda gördüğünüz hareketlerin neredeyse tamamı yeni oyuna da aktarılmış. Farklı olan şey ise kendinizin de hareket oluşturabiliyor olmanız. Bunun için ‘’create–a-trick’’ bölümüne girmeniz gerekiyor.

Kendi Görevlerini Oluştur!

Oyunu bitirdiniz de görevler size yetmediyse kendi görevinizi oluşturmaya ne dersiniz? Evet, THUG kendi görevlerinizi oluşturmanıza bile imkan veriyor. Ana menüde bulunan ‘’create/play goals’’ bölümü ile artık kendi görevlerinizi oluşturabilmeniz mümkün. Özellikle de kazık görevler yapıp bunu bir arkadaşınıza oynatmak, onun yapamayıp çıldırdığını görmek çok komik oluyor(Ben denedim de, oradan biliyorum.). Yalnız bu arkadaşı iyi seçin de sonradan sizin bir tarafınızı kırmasın (Ben denedim de, oradan biliyorum:)).

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×