Torrent ülkesi kuruluyor

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Torrent ülkesi kuruluyor
Torrent paylaşım sitesi Pirate Bay alanında en güçlü sitelerden bir tanesi. Paylaştığı içerikten dolayı başı dertten kurtulmayan site artık bunlara bir son vermek için kendi ülkesini kurmaya karar verdi. Günümüz korsanlarının ilk hedefi yıllar sonra denizlere geri dönmek. Hedefteki ülkenin ismi Sealand.

On kişiden az bir nüfusa sahip olan Sealand, İngiltere açıklarında bir platform. Pirate Bay, Sealand'i almak için bağış toplamaya başladı. Her bağış yapana vatandaşlık vereceklerini belirten site yöneticileri, kuracakları hükümetin işleyişini ve bazı kuralları belirlemek için forum açıp tartışmaya başladılar bile.

Site yöneticileri, Sealand'i alamamaları durumunda başka bir ada satın alarak oraya yerleşmeyi planlıyorlar. Yöneticilerin vaadleri arasında yüksek hızda internet, yasal kaygı olmadan içerik indirme ve özel hesap olmadan Pirate Bay'e erişim bulunuyor.

Hükümet kurulsa bile diğer ülkelerin tanımadığı bir hükümetin nasıl işleyeceği bilinmiyor.

PcLabs
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.05.2021 09:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Torrent ülkesi kuruluyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×