1/3

Total Club Manager

Bahadır Yılmaz
Bahadır Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Bakalım EA Sports, menejerlik oyunlarındaki talihsizliğini yenebilecek mi?
Platformlar PC
Total Club Manager
Merlin Puanı 87
Artılar -
Eksiler -

Elimizde yılların eskitemediği Championship Manager oyununa karşı, E.A Sports firmasının çıkardığı Total Manager Club 2003 var. TCM, EA' nın geçmişte çıkardığı The F.A. Premier League Football Manager serilerine oranla bir çok yenilik içermekte. Bunlar:

  • 3D maç motoru (Bir çok menejer lig oyuncusunun istediği bir olay)
  • Gelişmiş haber sistemi
  • Gelişmiş Basın (Bazı maçlardan önce veya sonra, basın mensupları bize soru soruyorlar ve bizde seçeneklerden birini seçerek cevap veriyoruz. Bu cevabımız oyunucularımız morallerini yükseltip düşürebiliyor, bizim karizmamızı arttırabiliyor. Bu yüzden vereceğimiz cevaba çok dikkat etmek zorundayız. Bu da iyi bir İngilizce istiyor.)
  • Detayı sezon öncesi hazırlıklar
  • Çok iyi hazırlanmış bir antrenman bölümü.

TCM’e, Fifa 2002 nin maç motoru eklenerek, oyunculara bir 3D maç seyretme olanağı sunulmuş. Maçlar çok gerçekçi olmuş yani artık sinir kirizleri geçirmeyeceğiz. EA'ın eski menejer lig oyunlarında maç seyrederken oyuncumuz herkesi geçip ceza sahasına giriyordu ve sonrada şut çekme yerine topu defansa yolluyor yada kale bomboş dururken gidip pas veriyor ve bunun gibi bir çok saçma şeyler yapıyorlardı. Ama TCM ile bunlar bitiyor. Maçlar öyle güzel hazırlanmış ki oturup hiç sıkılmadan seyredebiliyorsunuz. Bir de artık saha kenarında oyuncularınıza Şut Çekkk, Pas Verrrr gibi sözler söyleyebiliyorsunuz, bunları da futbolcularınız ellerinden geldiği kadar yerine getirmeye çalışıyorlar.

Oyunda, Türkiye Ligi’ninde yer aldığı toplam 34 adet lig bulunmakta. Kadrolar biraz eski olsada, EA çıkaracağı updateler ile bu durumu düzelteceğini söylüyor. Oyunda CM’de olduğu gibi genç yıldızlar bulma özelliği olmasada, muhteşem antrenman bölümü ile bir çok yıldız oyuncu yaratma şansımız var.

Oyunun gerçekçiliği hemen oyunu açtığımızda ortaya çıkıyor. Öyleki oyuna başlarken bizden sevgilimizin ismini, eğer evliysek eşimizin ismini, nereli olduğumuzu, yaşımızı, bildiğimiz dilleri gibi bilgileri istiyor. Oyuna başlarken toplam 20 yetenek puanımız var ve bu puanları dağıtabileceğimiz 4 seçenek var. Bu seçenekler: Motivasyon, Menejerlik gücü, Kaleci antrenmanı bilgisi ve birde görüşme, konuşma yeteneği. Oyunun ilerleyen bölümlerinde alacağımız puanlar ile kendimizi geliştirmemiz mümkün.

Futbolcularımızı etkileyen bir çok durumda var. Kız arkadaşıyla evlenince moral kazanıyorlar, kavga edip ayrılıncada kaybediyorlar. Çocukları oluyor seviniyorlar, ailesinden biri vefat ediyor üzülüyorlar.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×