1/5

Total Club Manager

Erdinç İyikul
Erdinç İyikul 3.06.2010 - 12:31
TCM, son günlerin en çok konuşulan menejerlik oyunlarından biri.

Katkıda bulunanlar : Çağrı Canbol (Luizao), TCMTurkey Webmaster - Researcher 

Evet daha öncedende sölediğimiz gibi Total Club Manager hakkındakı ön inceleme yazısı hazırlandı.Bu yazının hazırlanmasında emeği geçen TCMTurkey ekibine çok teşekkur etmek istiyorum.Yazıda oyunun yenılıklerini bolum bolum ayırarak sizlere sunuyoruz...

3D Maç Motoru

Tcm sizlere, Fifa2002 nin 3d maç motorunu kullanarak canlı canlı maç heyecanı sunuyor. Bu motorda world cup 2002 den de eklentiler var. Bu çoğu menejerlik meraklılarına yeni bir alternatif olacak…

Maç sırasında oyuncularınıza bağırarak taktik verebileceksiniz. Örneğin:

 • Şut Çek!
 • Pas Ver!
 • Koooş!

Ama çok dikkatli olmalısınız. Bu bağırışlar sonrasında hakem tarafından tribüne gönderilebilirsiniz. Tcm, Fifa 2002 deki kamera şeçenekleri, radar ekranı, isim ve numaraları gösteren özellik ve oyunu 2 ve 4 katı daha hızlı oynatan modu da beraberinde getiriyor.

Data Editörü

Tcm'in muhteşem data editörü sizlere data içerisinde tam bir güç veriyor ve size oyuncu, menejer, staff ve klup yaratma ve güncelleme imkanı sunuyor. Ayrıca yeni ülkeler ve bu ülkelerin lig sistemi ve özelliklerini (örneğin, maçta en fazla 6 yabancı oyuncu bulundurma) saniyeler içinde yaratma şansı veriyor.

Tcm editor sizlere son beş yılda kazanılan kupalar ve klübün başarılarını, taraftar bilgilerini, hakemlerini. klübün geçmişini ve daha birçek şeyi ayarlama & güncelleme imkanını sunuyor. Ayrıca sizleri uğraştırmadan son değişiklikleri sitemizden indirme imkanınızda var…

Finans ve Stadyum

Oyundaki finansal özellikler tamamiyle opsyonel. Eğer sponsor kontratlarını, stad daki reklam panolarını, forma ve türü satışlarını ve stadyum büyütme işlemleri gibi şeylerle ilgilenmek istiyorsanız bu sizing için büyük bir şans. Ama istemezseniz bunları klüp yönetiminede bırakabilirsiniz.

Tcm de büyük bir klüpte çalışmak size yeni bir tecrübe ve hayal edemeyeceğiniz firsatlar sunacak. Büyük klüplerde antrenman alanları, kendi ofisiniz, hastane hizmetleri gibi fırsatlar sürüsü verecek. Kendinizi gerçek bir menejermiş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca takımınıza başka spor alanları da kazandırabilirsiniz (örneğin beşiktaşın basketbol, voleybol.. takımlarıda var) ama paranız çoksa ;-)

Her tesisin kendine özel ayrıntıları ve fiyatı var.
Oyunda 55 farklı tesis bulunmakta:

 • 6 seviyeli klüp merkezi
 • 6 seviyeli antrenman merkezi
 • 6 seviyeli genç yetiştirme merkezi
 • 6 seviyeli satış merkezi (forma, top vb.)
 • 6 seviyeli hastane departmanı
 • 6 seviyeli medya merkezi
 • Eğer araştırmalarla ilgileniyorsanız 6 seviyeli araştırma bölümü
 • Alış-veriş merkezleri, oteller, metro istasyonları ve dahası

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×