1/3

Total War: Three Kingdoms

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 16.05.2019 - 17:14
Çin sarayını basmaya hazır mısınız?
Platformlar PC
Total War: Three Kingdoms
  • Yapımcı - Yayıncı Creative Assembly - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Strateji
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 77
6 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%55
Artılar Karakter özellikleri ve özelleştirmesi
Hafif RPG dokunuşları
Diplomasi yapay zekasındaki geliştirmeler
Eksiler Oyun motoru yaşını gösteriyor
Yeni oyuncular için öğrenme aşaması hala sıkıntılı
Performans sorunları

Sanıyorum ki oyun dünyası içerisinde tam anlamı ile marka olmayı başarabilmiş seri sayısı çok da fazla değil. Yarış oyunu denildiğinde aklımıza gelen seriler, dövüş oyunu denildiğinde aklımıza gelen seriler var, strateji denildiğinde ise aklıma gelen ilk serilerden biri Total War serisi. Creative Assembly tarafından ilk olarak 13 Haziran 2000 yılında tanıştığımız Total War serisi, harita üzerinde kendi ülkümüze ulaşmak için bizlere her türlü imkanı veren, ülkemizi yönetirken, diplomasiye, kültüre, savaşa ve gelişmeye önem verdiren, kısacası bizleri gerçekten de bir imparator gibi hissettiren nadir yapımlardan birisi. Shogun Total War'dan sonra Medieval Total War ile iyice ün kazanan ve Rome Total War ile tam şanına kavuşan serimiz, şimdiye kadar toplamda 13 oyuna ev sahipliği yaptı. Warhammer oyunlarını saymazsak, tüm oyunlarında tarihin belli dönemlerine odaklanan yapımcılar, bizleri bu sefer Antik Çin'in oyuna adını da veren Üç Krallık dönemine dönemine götürerek Çin'i birleştirmemize izin veriyor.

Total War: Three Kingdoms

Öncelikle Total War: Three Kingdoms'ın en büyük yeniliğinden başlamak istiyorum. Three Kingdoms'daki karakter sistemi, önceki oyunlara kıyasla büyük bir değişime uğramış. Oyun içerisindeki karakterlerin kendi geçmişi, arka planı ve özellikleri var. Yeni oyunda karakterlerimiz belli başlı sınıflara ayrılmış değil. Bir karakter hem general olabiliyor, hem casusluk yapabiliyor hem de diplomat görevi görebiliyor. Bunun haricinde oyunda bulunan yüzlerce farklı karakter, farklı özelliklere sahip olabiliyor. Örneğin Liu Bei isimli bir derebeyi, erdemi ve dürüstlüğü ile ön plana çıkarken, bir başka karakter güven vermeyen, hain konumunda bulunabiliyor. Bu tip karakter özelliklerinin rahatlıkla görülebilmesi ise oyundaki diplomasinize ciddi etki ediyor. Kime güvenip, kime güvenemeyeceğinizi bilmek keyifli bir özellik olmuş.

Karakterlerin hikayeleri ve kişisel özellikleri haricinde Three Kingdoms'da ekipmanları da değiştirilebiliyor. Generallerinizi farklı zırhlarla, silahlarla veya bineklerle özelleştirebiliyor, farklı yetenekler kazandırabiliyorsunuz. Ayrıca yetenek ağacı sayesinde karakterleri geliştirebilmek, Three Kingdoms'a hafif bir RPG sosu da katmış, bu da yönettiğiniz generale karşı bağınızı geliştirmiş. Bunlarla birlikte oyunda krallığınızı güçlendirdikçe rütbe atlayarak yeni yetenekler de kazanabiliyorsunuz. Ayrıca artık bu özel karakterlerimizi tek başına da kontrol edebiliyoruz ki bu da karakter ile özeleşmeş adına hoş bir durum diyebiliriz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×