Toys 'R' Us iflasını duyurdu!

Toys 'R' Us iflasını duyurdu!

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 19.09.2017 - 16:03
Ünlü oyuncak dağıtıcısı kepenk indiriyor.

Bir zamanlar ülkemizde de zincirleme dükkanlara sahip olan dünyaca ünlü oyuncak markası Toys "R" Us, kepenkleri indiriyor. Bloomberg'in haberine göre tam 400 milyon dolar borcu olan şirket, sonunda iflasını duyurdu. Amazon'un oyuncak satışlarında aşırı büyümesi yüzünden sıkıntıya giren Toys "R" Us, borcu ödeyemeyeceği için, faaliyetine son verecek.

Toys"R"Us iflas etti

Geçtiğimiz yıl sadece oyuncak satışlarından 4 milyar dolar kazanan Amazon, sadece Toys "R" Us için değil, diğer oyuncak satıcıları için de büyük tehdit oluşturuyor. Hasbro gibi Amazon ile anlaşmalı olan şirketlerde bu tarz bir sorun henüz ortaya çıkmış değil. 2015 yılında borç içinde yüzen Toys "R" Us, iki yıl boyunca birden fazla pazarlama taktiği uygulayarak bu borçtan kurtulmaya çalışsa da başarılı olamadı.

Toys "R" Us yaptığı resmi duyuru ile Birleşmiş Milletlerin koruma programına başvurduklarını, aynı zamanda Kanada'nın da ekonomik koruma programına başvurulacağını açıkladı. Dünya üzerinde tahmini olarak 1600 adet Toys "R" Us ve Barbies "R" Us olduğunu belirten şirket, bu mağazaların süreç boyunca sadece kar yapanlarının açık kalacağını, diğerlerinin ise hemen kapatılacağını belirtti.

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 01:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
ultrAslan
ultrAslan 19.09.2017 22:28
Eskiden Ankara'da yaşamış olanlar bilir, şu an ki Ankamall alışveriş merkezinin adı o zamanlar migros olarak geçerdi. Hatta büyük migros derdik. Akköprü de ki alışveriş merkezi olarak bilenler de olabilir. Orada eskiden ToysRus vardı. Çok güzeldi orası. Hayatımda görmediğim oyuncaklar vardı. O zamanlar küçüktük tabi çok istediğimiz oyuncaklar olurdu ama bazen alınırdı bazen alınmazdı. Oradan GMC'nin lisanslı bir jip'ini almıştık. Efsane bir şeydi. Hala daha sapasağlam duruyor. Çok manyak bir şeydi kışın sokağa çıkarır kar üzerinde onu sürerdik. Daha sonra bir tane Nissan 350z görmüştüm orada. Hem ses efekti hem titreşim efekti vardı arabanın. İnanılmaz bir şeydi benim için. Çünkü eşi benzeri yoktu öyle bir oyuncağın. Hiç kimsede öylesi yoktu. Ama o zamanın parasıyla 150 tl falandı. Yıl 2000'lerin başları falan. Onu almamıştı ailem çok içimde kalmıştı. Yani ToysRus'ın yeri ayrıdır bende. Çok kaliteli bir yerdi hiç görmediğim oyuncaklar vardı orada. Bu habere çok üzüldüm o yüzden. Resmen çocukluğumuzdan bir parça kayboldu :(
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2017 00:23
yorumunu okuyunca nostalji yaşadım dostum, aynı yıllarda çocuk olmuşuz :) Toys R' Us kapansa bile onun bizde bıraktığı etki, oyuncaklara olan sevgimiz, yaratıcılık ve paylaşmaya dönüştü.
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2017 22:35
sözlerime tercüman olmuşsun,ankara için orası bir başkaydı bencede,yeri hep farlı olacak ,ve hiç bir oyuncakcı bunun yerini tutmadı gözümde
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2017 12:08
artık çocuklar oyuncak devrini bırakıp tabletlerde oyun oynamaya başladı işin açıkcası kötü bir durum çocukların zihinleri belki oyuncaklarla gelişcekken tablete bağımlı hale geliyorlar..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2017 03:33
Vay be İstanbul'da zamanında az gitmezdim çocukken, üzdü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2017 01:49
Tabletler, playstationlar, bilgisayar oyunları derken zatençocuklar oyuncak oynamaz oldu. Kaldı ki insanlar artık ihtiyaçlarını alışveriş siteleri ile karşılıyor. Tabi böyle köklü firmalar da kepenk indiriyor. Üzücü ama gerçek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cemlat
Cemlat 19.09.2017 22:21
Çocukken ödül diye senede bir kere uğradığımız bir yerdi. Ordan aldığımız oyuncaklar diğerlerinin yanında uzay teknolojisi gibi kalıyordu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×