TP-Link mesh ve wi-fi 6 teknolojilerine odaklanacak

Ersin Kılıç 3.06.2021 - 14:48
TP-Link bugün düzenlediği basın toplantısında 2021 planlarının yanı sıra mesh ve wi-fi 6 teknolojilerine odaklanacaklarını da açıkladı.

Modem, router ve kablosuz ağ çözümlerinde akla gelen ilk firmalardan biri olan TP-Link bugün bir basın toplantısı düzenleyerek hem mevcut durumdan hem de firmanın 2021 yılı Türkiye planlarından bahsetti. Firmanın genel ürün gamından da bahsedilen bu toplantıda TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, firmanın ilerleyen dönemlerde Wi-Fi 6 ve Mesh teknolojilerine daha fazla odaklanacağını da ifade etti. Konuyla ilgili yapılan açıklama ve detaylar şu şekilde;

TP-Link mesh ve wi-fi 6 teknolojilerine odaklanacak

Kovid salgını nedeniyle basınla uzun zamandır bir araya gelemediklerini belirten TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, başta Wi-Fi 6 ve Mesh teknolojileri olmak üzere yenilikleri basın mensuplarıyla paylaştıklarını ifade etti.

Kovid salgınının evlerdeki internet sorunlarını ve ihtiyaçlarını ortaya çıkardığını; bu nedenle salgının başından bu yana daha fazla çalıştıklarını söyleyen Dinçer, “TP-Link, dünyanın en büyük ağ üreticisi. Bir yılı aşkın süredir yaşanan tüm olumsuzluklarda büyük üretici olmanın avantajlarını tüketicilere sunduk ve sunmaya devam ediyoruz” dedi. Üretimden lojistiğe, destek hizmetlerine kadar her aşamada yenilenen bir süreç içinde olduklarını belirten Dinçer, özellikle satış öncesi ve sonrası desteğe talebin olağanüstü arttığını vurguladı ve her kanaldan verilen destek hizmetini sürekli geliştirmeye çalıştıklarını açıkladı. 

TP-Link mesh ve wi-fi 6 teknolojilerine odaklanacak

İnternet ihtiyacının çözümü yeni teknolojiler…

Sohbet toplantısında salgın öncesinden itibaren iki teknolojiye ağırlık vererek yatırım yaptıklarının altını çizen Dinçer, bunların Wi-Fi 6 ve Mesh ağ teknolojileri olduğunu belirtti. Her iki teknolojide çok zengin ürün ailesine sahip olduklarını özellikle belirten Dinçer, “Wi-Fi 6’lı en zengin modele sahip markalardan biriyiz. Şu anda çok sayıda yönlendirici (router), menzil genişletici (range extender), ağ adaptörü modellerinin yanı sıra Wi-Fi 6 teknolojisine sahip mesh çözümlerimiz de bulunuyor” dedi. Wi-Fi 6’lı ilk modemi de önümüzdeki ay satışa sunacaklarını söyleyen Dinçer, “Wi-Fi 6’lı ilk modemimiz de mesh destekli Deco ailesinin bir üyesi olacak. Temmuz ortasında Wi-Fi 6’lı modem olan Deco X20-DSL’i Türkiye’de satışa sunmayı planlıyoruz” dedi.

TP-Link mesh ve wi-fi 6 teknolojilerine odaklanacak

Mesh ağ sistemleri olan Deco ürün ailesinin çok genişlediğini söyleyen Dinçer, “Her kullanıcı tipine uygun bir Deco modelimiz var. Giriş seviyesi modellerden Mesh ve powerline teknolojilerini birleştiren hibrid Mesh modeline, IoT destekli modelden Wi-Fi 6 teknolojili modellere değin zengin bir mesh ailesine sahibiz ve bu açıdan rakibimiz yok. Bu ailemizi sürekli genişletmeyi sürdürürken bir yandan da yeni gelen her ağ çözümümüz TP-Link’in mesh platformu olan OneMesh desteğine sahip oluyor” dedi.

Salgın ile birlikte çok daha net ortaya çıkan evin her yerinde güçlü internet ihtiyacının çözümünün yeni ağ teknolojileri olduğunu vurgulayan Dinçer, “Mesh ağ teknolojisi ile hemen hemen her WiFi sorununu çözmek mümkün. Aynı şekilde hem hız, hem kapsama alanı, hem de bağlı cihaz sayısında devrim yaratan WiFi 6 teknolojisi de bugün evlerde yaşanan pek çok WiFi sorununun çözümü” dedi ve kullanıcılarının yeni teknolojilere yatırım yapmalarını önerdi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2024 22:33
Kalan Karakter: 300 Gönder
TP-Link mesh ve wi-fi 6 teknolojilerine odaklanacak
İlginizi Çekebilir