Trans cinsiyetli oyun gelişticisi Rachel Byrk (23) intihar etti

Emin Çıtak
Emin Çıtak 28.04.2015 - 11:39
Genç geliştirici aylar süren siber tacizlere ve hakaretlere dayanamadı
Oyun endüstrisi için üzücü bir haberle karşınızdayız. Gamecube ve Wii emülatörleri üzerinde çalışan 23 yaşındaki trans cinsiyetli Rachel Byrk, aylarca süren siber tacizlerin ardından intihar etti. Yıllarca, bulunduğu her toplulukta düşük saygınlık ve tacizlerle uğraşmak zorunda kalan Byrk, oyun geliştiricileri topluluğuna girmesi tacizleri sürekli hale getirdi.

Trans cinsiyetli oyun gelişticisi Rachel Byrk (23) intihar etti
Ünlü Dolphine Emulator’ün geliştiricisi olan Rachel Byrk, aylar süren taciz ve hakaretlerin ardından, geçtiğimiz 23 Nisan günü New York’ta bulunan Washington köprüsünden atlayacak yaşamına son verdi.

Bu tacizlerde genel olarak, Rachel Byrk’ın toplulukta yer almasının aşağılık bir durum olduğundan ve intihar etmesi gerektiğinden bahsediliyordu. Elbette çok daha kötü ifadeler de yer almaktaydı. İntiharın ortaya çıkması, 4chan ve birçok internet platformunda geniş yer buldu. Halen de oyun dünyasındaki tartışmaların odağı durumunda.

Yorumlar 103
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 15:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
Trans cinsiyetli oyun gelişticisi Rachel Byrk (23) intihar etti

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×