Transformers: The Game

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Geri "Dönüşüm" kutusu
Platformlar PSP
Transformers: The Game
  • Yapımcı - Yayıncı Savage Entertainment - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 47
Artılar Decepticon ve Autobot olarak oynayabilmek, seslendirmeler
Eksiler Nerdeyse tamamı
Transformers: The Game, ne yazık ki PS2 ve PS3 konsollarında pek bir başarı elde edemedi. Bununla birlikte yapımın PSP versiyonu farklı olacaktı. Zira taşınabilir konsolumuz için farklı bir geliştiricinin elinden çıkan oyun, diğer konsollar ile aynı kaderi paylaşmak zorunda kalmayacaktı. Farklı bir geliştirici, yeni özellikler gibi nedenlerle beklentilerimiz daha bir yüksel olmuştu. Ancak ne yazık ki PSP için geliştirilen versiyon, adeta giden geleni aratır dercesine, PS2 ve PS3 versiyonlarından daha kötü, bir o kadar da tek düze bir içerikle karşımıza çıktı. Belki kötü bir başlangıç oldu ama, bakalım ilerleyen satırlarda Dünyayı kötülüklerden kurtarabilen Transformers, kendini kurtarmayı başarabilecek mi?

Optimus Prime

Transformers: The Game, oynanmaya başladığı ilk dakikalarda iyi bir ilk izlenim bırakamıyor. Bunun büyük bir nedeni de görselliğin çok da gelişmemiş olması ve PSP’nin potansiyelini ortaya koymaktan uzak olması. Açıkça söylemek gerekirse grafiklerin Playstation 1 kıvamında, ancak çözünürlük olarak daha iyi bir noktada olduğunu söylemek mümkün. Kötü geometri ve arka planlar, tekrar eden kaplamalar, başarısız animasyonlar, ne yazık ki PSP’ye çıkmış en kötü oyunlardan birini meydana getiren etkenler. Bununla birlikte PS2 ve PS3’ün aksine her nasıl olduysa videoların daha kaliteli olduğu görülüyor. Tabi ki bu durum oyun içi görüntüleri kurtarmaya yetmiyor. Daha çok bir karşılaştırma kıvamında başladık, böyle devam edelim. Diğer konsollarda Decepticon ve Autobot arasında geçiş yapılabilirken, bu durum PSP’de mevcut değil. Zira birkaç bölüm Decepticon ile sonra ki birkaç bölümü de Autobot şeklinde dönüşümlü olarak oynuyoruz ki, bu durum oyunu çizgiselliğe iten nedenlerden de birini oluşturuyor.

Oyundan bekleneceği üzere, en azından form değiştirme özelliğimiz unutulmamış. Robottan arabaya ya da Aircraft’a dönüşebiliyor, etraftaki nesnelere ve düşmanlara ateş edebiliyoruz. Genellikle çizgisel gelişen maceralar ve kavgalar ise bizleri eğlendirmeye yetmiyor. Birde unutmadan, aynımızda bulunan botlar da zıplama, yumruklama, ateş etme, engelleme, etraftaki nesneleri fırlatma gibi yetilere sahip. Kontroller bakımından, özellikle de araç kontrolleri açısından gerçek bir işkenceye hazır olun. Araç kontrolü ve manevralar için, sabuna yön vermek daha kolaydır, tabiri muhtemelen yerinde olacaktır. Ad-Hoc modu üzerinden Multiplayer’a izin veren yapımda, oynamak için arkadaş bulma konusunda da biraz sıkıntı çekebilirsin! 7-10 saat arasında tamamlanabilen oyunun, ortalama 30 dakikalık bir tahammül süresi olduğu düşünülürse, uzun süre finali göremeyecek olmanız biraz kötü bir durum. Sesler bakımından da vasatı geçemeyen yapımın tek iyi yanı, Megan Fox, Shia LaBeouf, Peter Cullen’ın (Optimus Prime) yaptığı seslendirmelerin kendi karakterlerine ait olduğunu yansıtıyor olması. Genel olarak baktığımızda Transformers: The Game, hiçbir şekilde eğlenceyi vaat etmeyen, bununla birlikte filmin saygınlığını da bir o kadar yok eden bir yapım olmuş. Eğer oynamak için çok istekliyseniz de PSP platformu bunun için iyi bir başlangıç noktası olmayacaktır. Yüzde yüz Türk yapımı Citoren C4’ü oynarken dahi, daha çok Transformers oynuyor izlemine kapılmıştık.
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 08:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Transformers: The Game

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×