1/2

Trophy Bass 2007

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Pazar günü evimde balık tutmak istiyorum diyenler için
Platformlar PC
Trophy Bass 2007
  • Yapımcı - Yayıncı Big John Games - Vivendi Universal
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Simülasyon,Simülasyon
Merlin Puanı 73
Artılar Türünün yegane örneği olması, değişik bir eğlence türü sağlaması, oynanabilirliğinin yüksek olması.
Eksiler Grafikte günümüz teknolojilerinin tamamını kullanmaması, kariyer modunun eksikliği, demo ve ödül sistemi zayıflığı.
"Yazı için Korhan Kutlu'ya teşekkür ederiz."

Trophy Bass 2007 Sierra’nın uzun senelerdir devam eden balık avlama simülasyonları serisinin son örneği. Aslında levrek avladığınız bu oyunların tarihçesine bakacak olursak; 1995’te ilk örnek olan Trophy Bass’ı, 1996’da Front Page Sports: Trophy Bass 2’yi, 1997’de Front Page Sports: Trophy Bass Rivers’ı, 1999’da Field and Stream Trophy Bass 3D’yi, 2000’de Field and Stream Trophy Bass 4’ü görebiliriz.

Sierra kendi adıyla bu kadar çok Trophy Bass oyunu çıkarmasına rağmen, 1998’de şirketi satın alan Vivendi Universal, bu sefer Trophy Bass’ı kendi markasından çıkartmış. Fakat projenin direkt yapımcısı olarak ta Big John Games gibi çok az tanınmış bir stüdyo gözüküyor ki, anlaşılan Sierra yapımcı olmayınca ortalık bayağı karışmış.

Balık tutma zamanı

Trophy Bass 2007 seçenek bolluğu olarak biraz zayıf. Hem Options menüsündeki seçenekler hem de size sunulan Tournament ve Quick Fish adeta “Ben ne istersem onu oynarsın” edasına sahip. Serinin eski oyunlarının çoğunda bulunan kariyer modu bu projede maalesef mevcut değil.

Trophy Bass 2007’de de diğer birçok yapımda gördüğümüz karakter yaratma menüsü mevcut, fakat çok kısır seçenekleri olduğunu belirtmemek pek doğru olmaz. Karakterimizi ceketinin ve teninin rengi, yüzünün şekli, cinsiyetini seçerek başlıyoruz. Oynayacağımız zorluk derecesini de buradan belirledikten, kullanacağımız botumuzu, rengini ve son olarak da karakterimizin ismini seçtikten sonra oyuna başlayabiliyoruz.

Tournament seçeneğinde oynayacaklar için birkaç oyun çeşidi mevcut; tur sistemli, dakika sınırlı, gün sınırlı turnuvalar (1,2 ve 4 gün), bot yarışı ve olta atış yarışması. Bu oyunları başta birkaç gölde oynayabiliyoruz, ama bunları oynayıp ödülleri kazandıkça diğer göller açılıyor ve toplam on üç gölde oltamızı sallayabiliyoruz. Ayrıca karakter yaratımı bölümündeki kilitli olan botlar da, değişik göllerdeki seviyeleri başararak açılıyor. Balık tutma bölümlerindeki amaç bilgisayarın yönettiği ve gölde gezerken sağda solda görebileceğimiz diğer balıkçılardan daha ağır balıklar tutmak. Çoğu bölümde toplam beş balık tarttırmaya izin veriliyor ve siz balık tuttukça eğer tuttuğunuz balık altıncı balıksa, altı balıktan en hafif olan suya geri dönüyor.

Daha önce serinin başka bir oyununu oynamamış olanlar için biraz da oynanış tarzından bahsedelim. Oynamış olanlar için ise tek söyleyebileceğimiz, bir sürprizle karşılaşmayacaklar. Bu simülasyonda balık tutmak için öncelikle; doğru iğneyi ve misinayı seçmeli ve oltamızı doğru şekilde savurmalıyız. Daha sonra yapmamız gereken ise balık iğneye vurduğunda mouse aracılığıyla balıkla “Dövüşmek” ve misinayı koparmadan, balığın oltaya etkilerine doğru tepkiler vererek onu botumuza kadar kaçırmadan getirmek, bu arada Mouse’un scroll tuşuyla ayarladığımız misina gerginliği de balık tutmamızda önemli bir etken.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×