Tuncel Kurtiz hayatını kaybetti

Tuncel Kurtiz hayatını kaybetti

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 27.09.2013 - 14:59
Huzur içinde yat ustam
Usta aktör Tuncel Kurtiz 77 yaşına basmıştı. 1936'da Bileck'te doğan Tuncel Kurtiz, hukuk fakültesi, filoloji, felsefe, sanat tarihi ve psikoloji dallarına meraklıydı ancak hiçbirinden mezun olamadı. Kişisel gelişimine önem veren Kurtiz, birçok sinema filminde önemli rollerde kendisini gösterdi. 1981 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde en iyi senaryo ödülünü Nurettin Sezer ile birlikte kaleme aldığı Gül Hasan filminin senaryosuyla kazanmıştı. Son yıllarda kendisini, TV dizilerinde görüyorduk. Özellikle Hacı ve Asi adlı dizide başrol oynayarak, tekrar başarılı bir aktör olduğunu göstermişti. Tuncel Kurtiz, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Ebu Suud rolünde de oynamıştı. Son sinema filmi ise Şubat ayında gösterime giren Mutlu Aile Defteri'ydi.

Aktörün Etiler'deki evinde başını düşerek çarpması sonucu öldüğü söyleniyor. Sevenlerine ve yakınlarına Merlin'in Kazanı ailesi olarak başsağlığı diliyoruz. Huzur içinde yat ustam.

Tuncel Kurtiz hayatını kaybetti
Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 04:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×