Tunnel Rats

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Uwe Boll'un filmleri gibi başyapıt oyunu!
Platformlar PC
Tunnel Rats
  • Yapımcı - Yayıncı Replay Studios - Steam
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 22
11 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%65
Artılar Bulan olursa haber versin!
Eksiler Her şeyiyle eksi
Ed Wood (Tam adıyla Edward D. Wood Jr.) dünyanın en kötü yönetmeni. 1978’de hayatını kaybeden Ed Wood’un arkasından Uwe Boll da sağlam adımlarla geliyor. Yaptığı birbirinden kötü oyun filmleriyle oyuncular tarafından kulağı bolca çınlatılıyor. Bende kendisini çoğu defa saygıyla andım. Kendisini eleştiren sinema eleştirmenlerini boks maçı yapmaya davet eden çılgın biri Boll. Beyaz perdeye şu zamana kadar BloodRayne, Far Cry, Postal, Dungeon Siege gibi örnekleri kazandırdı. Hatta BloodRayne 3’ü yapacakmış! BloodRayne 2 ve Alone in the Dark 2 video olarak çekildi. Üçüncü film bu yüzden sizleri yanıltmasın. Uwe Boll, oyun filmleri yapmıyor, normal filmler de çeviriyor. Vietnam Savaşı’nda geçen Tunnel Rats bunlardan biri. Bu sefer kendi filmini oyun olarak hazırlatıp, piyasa sürdü. Şaka değil gerçek! Tabii ki Uwe Boll’un filmleri gibi kötü bir yapımla karşı karşıyayız!

Tunnel Rats
"Yapımın grafikleri genel olarak kötü ve zamanın gerisinde seyrediyor."

Nerden geldin Uwe Boll? Nereye gidiyorsun?

Tunnel Rat aslında Amerikalı, Avustralyalı ve Yeni Zelandalı askerlerin Vietnam Savaşı sırasında, yeraltına kazılmış olan tünellerde araştır-yok et görevini gerçekleştirmesiydi. Viet Cong tarafından kompleks bir şekilde yapılmış tünelleri bulan askerler, tünel içinde gizlenen düşmanlarını öldürüp, tünelleri de yok ediyordu. Yapımda da genç bir Amerikan askerini canlandırıyoruz. Ormanda ve sistemli şekilde yapılmış tüneller içinde düşmanlarımızı bulup, onları öldürüyoruz. Tünelleri patlatıp, bubi tuzaklarını geçiyoruz. Oyun böyle devam ediyor, bu kadar…

Oyun yakın zamanda çıkan Velvet Assassin’i yapan Replay Studios tarafından hazırlanmış. Ancak keşke böyle bir proje yapmasalarmış. Zamanı için iyi olan Vietcong Engine’la geliştirilen grafikler, bundan seneler önceki yapımlarla boy ölçüşebilir. Grafik olarak rakibini Quake 3 ilan ediyorum, ettim bile. Görsellik dipte dolanıyor. Çevre, tasarım ve modellemeler felaket. Karakterimiz tabancayı tutarken eli garip bir şekilde duruyor. Muazzam efektler eşliğinde macerayı yaşıyoruz. Bildiğim insanda kan kırmızı olur. Hani bir yerim kesilse filan kırmızı renkte kan akar. Galiba Vietnamlıların kan rengi farklı, çünkü oyunda düşmanlarımıza ateş ettiğimizde kanları kırmızı değil, turuncu renkte çıkıyor.

Tunnel Rats
"Öldürdüğünüz düşmanların kulaklarını alabilirsiniz."

Daha neler, daha neler?

Düşmanlarımızın alayında zeka parıltısı yok. Elinizde silah varken, armut gibi size bıçakla saldıran rakipler var. Hatta bu rakipler sizin onları görmenize rağmen, halen ördekler gibi paytak paytak sessiz bir şekilde üstünüze gelmeye çalışıyorlar. Burası da ayrı bir vaka! Ayrıca zırt pırt önümüze çıkan hep aynı bubi tuzakları var. Onları da kolay bir şekilde geçiyorsunuz. Silah ve sağlık çantalarını çevreden bolca bulabilirsiniz.

Tunnel Rats’te öldürdüğümüz düşmanların kulaklarını, bizim tarafımızdaki askerlerin künyelerini alabilirsiniz. Sesler oyunun bütününe uyuyor. Sürekli küfreden karakterimiz, metal ve odundan gelen aynı ses efektleri atmosferi tamamlıyor. Belirli noktalarda save eden oyunda, multiplayer da yok. Sadece tek kişilik senaryo modunda takılıyoruz. Sonuç olarak berbat bir oyun olan Tunnel Rats, boşuna boşuna diskinizde yer kaplamasın.
Yorumlar 23
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 15:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tunnel Rats

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×