Türk filminin çekimlerinde ölen karga ortalığı karıştırdı

Türk filminin çekimlerinde ölen karga ortalığı karıştırdı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 18.03.2018 - 22:51
Setlerdeki denetimler sıklaşıyor

Genelde kedi, köpek ve at gibi hayvanları görsek de hem ülkemizde hem de yurt dışında çekilen filmlerde tabi ki birçok hayvan kullanılabiliyor. bu çekimlerde saydığım hayvanlar kadar tüm hayvanlara tabi ki özen gösterilmesi gerekiyor. Türk filmi Borç'un çekimlerinde malesef ölen karga ise şimdiden filmin önüne geçmiş durumda.

Ölen kargalar film ekibini ikiye böldü

İşte çekimlerde ölen kargalar film ekibini de ikiye bölmüş durumda. 37. istanbul Film Festivali'nin Ulusal yarışma bölümünde de yarışan Borç filminin ekibinden bazı isimler, yaşanan bu talihsiz olay sebebi ile  Haytap'a, yani Hayvan Hakları Federasyonu'na şikayette bulunmuş. Cumhuriyet'in haberine göre Film ekibinden Sinan Kut (Yönetmen Yardımcısı), yaşananlar nedeniyle görevinden ayrılan Serkan Çetinkaya (Uygulayıcı yapımcı), Elif Sözen (Yönetmen Yardımcısı), Mesut Tasasız (Prödüksiyon Amiri), Alper Eraydın (Sanat Yönetmeni), Damla Zavur (Kostüm), Çiğdem Uzundağ (Makyöz) ve Halil Tuncay (Ses ekibi) Hayvan Hakları Federasyonu’na (HAYTAP) ihbar mektubu yazdı.

Haytap ise kötü muamele sonucu kargalardan birinin öldüğü anlaşılınca Twitter hesabından filmin protesto edilmesi için çağrıda bulunmuş durumda. Bu konudaki en acı iddia ise İzmir'den getirilen kargaların hiçbir kurumdan izin alınmadan ve uzman gözetimi olmadan kullanılması iddiasında karşımıza çıkıyor. Filmin yönetmeni her ne kadar durumu talihsiz bir kaza olarak nitelese de Haytap, setlerdeki denetlemelerin arttırılacağı açıklamasında bulunmuş.

Türk filminin çekimlerinde ölen karga ortalığı karıştırdı

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 15:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Odoakr
Odoakr 22.03.2018 13:55
Pörsümüş kraliçene Çanakkale den selam var de o anlar!!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
Odoakr
Odoakr 19.03.2018 13:02
Cumhuriyet haberi işte anca karga haberleri yapar!
etemelkuran
etemelkuran 20.03.2018 20:59
Ha Türkiye'yi biz kafamıza göre şekillendiririz Allahuekber falan diyosanız o baya göt isteyecek gibi duruyor :D. baksana reiz bile reforma yanaştı.
etemelkuran
etemelkuran 20.03.2018 20:58
Aynen kim kaçmışsa açıklasın, bu arada güzel örneklere artık İran örneği veremiyoruz onlar da neo İslamcılıktan vazgeçmeye başladılar :( , bak aslında BAE iyidir, yabancıya dokunamıyosun, bi kadın sana dokunursa kadın suçlu, kadına tecavüz edilirse yine kadın suçlu. Katarda pek hayvan hakları da yok bide köleliğin hala geçerli olduğu yerlerden biri oralarda uygun geliyor sana. Pakistanda da halk İslamcılığı istediğinden öteki yayın organlarına baskı yapıyor güzel örnekler var.
Odoakr
Odoakr 19.03.2018 21:28
Yok. Sen önce ülkenden niye ayaklarını kıçına vura vura kaçtığını açıkla!!!
etemelkuran
etemelkuran 19.03.2018 19:20
Afganistana tek yön uçak bileti alam mı sana?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 00:53
Onlarda birer can... Araç değil, oyuncağınız hiç değil... Az bile yapmışlar batsın sizin filminiz yerin dibine. Talihsiz kazaymış yüzsüzlüğe bak senin için hiçbir değeri yok tabi. Yarın gider 2 tane daha bulursun ne olacak sövecem hakaret edecem ama neye yarar insan müsveddesi seni kanser ol öl inş.
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 14:40
Arkadaşım bu senin yaptığın biraz çifte standart değil mi ? hergün et yiyoruz, medeniyet için doğayı katlediyoruz, insanlar insanları öldürüyor, para için hayvanlar sergileniyor. Sinirlenip birşeyi değiştirmek için çok geç kaldık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 00:59
parayla makale hazırlattırırsanız böyle olur, olm az yaratıcı olun lan, makale dolsun site dolsun kafasından çıkın yoksa çürüyüp gideceksiniz ha
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 00:53
sanat adı altında böyle salak salak şeyler yaparlarsa,marjinal ayaklarına yatarlarsa daha çok karga ölür,gavat herifler,sanki yaptıkları iş birşeye benzeyecekmiş gibi gitmişler birde Allah'ın yarattığı kargayı öldürmüşler,bu herifler,ülkede tecavüzcüler ile birlikte idam edilirse problem bitecektir
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×