Türk oyun firması Hero Consept ile yeni projelerini konuştuk

Türk oyun firması Hero Consept ile yeni projelerini konuştuk

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.04.2019 - 15:38
Firmanın yeni oyunu Doughlings: Invasion'da neler var?

2017 yılında kurulan Hero Consept firması geçtiğimiz yıl çıkarmış olduğu Doughlings oyunu ile dikkat çekmeyi başarmıştı. PC, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkan oyun önümüzdeki günlerde ise PS4 platformunda yayınlanacak. Tabi firmanın tek projesi bu kadarla sınırlı değil. Doughlings: Invasion dışında firmanın ilerleyen dönemlerde çıkaracağı ve üzerinde çalıştığı yeni projeler de bulunuyor.

Türk oyun firması Hero Consept ile yeni projelerini konuştuk

Biz de bu videomuzda Hero Concept ekibini stüdyomuzda ağırladık ve ekip üyelerinden Serkan Özay ile firmanın yeni projelerini ve farklı platformlara olan başvuru sürecini konuştuk.

Doughlings: Invasion hakkında;

Serinin ikinci oyunu Doughlings: Invasion’da hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Kahramanımız Morpheus, bu kez halkını uzaylı istilacılardan korumak için silahını kuşanıyor.Morpheus, her biri tepeden tırnağa silahlı farklı kişilikleriyle savaşa hazır! Gözü dönmüş birçok istilacı türü ve birbirinden zorlu bölüm sonu canavarları kıçlarına tekmeyi basmanızı bekliyor!

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 16:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2019 00:12
Türkiyedeki oyun sektörü gerçekten kötü.Ekonomimiz iyi olsa ne iyi olur.kendi oyunlarımızı yapsak ve Türkiye de de oyunlar yapılsa ve daha ucuza oyun alabilsek.Teknolojidede geriyiz zaten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
JosefStone
JosefStone 8.04.2019 18:37
Bazen cidden Türkiye'de oyun üzerine çalışmalar yapan kaliteli bir senarist olmadığını düşünüyorum , demek istediğim şu yerli oyunlardaki hikayelerin basitliğine bakarmısınız? Uzun yıllardır düzgün hikayeli akıcı bir yerli oyun bekliyorum ama bakıyorum da Türkler anca hoplamalı zıplamalı platform oyunu yapıyor. Sanırım ülkemizin ekonomik durumları yüzünden geliştiriciler daha çok para kazanmayı ön plana koyuyor, bu yüzden ortaya kısa ömürlü ve hızlı kazanç sağlayan oyunumsular çıkıyor ondan sonra vay efendim neden bu yabancı firmalar bize bir tarafıyla gülüyor diye başımızı taşlara çok vururuz. Bazı bağımsız yerli oyunlar görüyorum onlar bile üst düzey oyun geliştirici firmaların önüne geçebiliyor bu demek ki ya kafası çalışan , idealleri olan insan yok yada çoğunluk belli trendleri takip edip o trendlerden ekmek yeme peşinde. ha bu dediklerim de sadece hero concept hakkında değil tüm yerli firmalar hakkında genel görüşüm.
MK Okuru
MK Okuru 9.04.2019 13:05
Oyun fikri herkeste var, ama onu hayata geçirecek imkanlar herkeste yok. Kaldı ki oyun senaristinin maaşını vermek indie stüdyoların harcı değil. İkisi bir arada sağlam yatırımcı olmadan olmaz. Kısıtlı bütçeyi senariste gömünce grafiklerden ve mekaniklerden kısarak oyun yapılabilir ama satmaz.
MK Okuru
MK Okuru 9.04.2019 10:01
önce bir bu sektöre gir sonra konuş. Cahilliğin ile hoplamalı zıplamalı diyip basitleştirmek ancak senin gibilere uygun düşüyor. Yok anca lafta. Birkere sektör o kadar keşmekeş ki hergün binlerce oyun piyasaya çıkıyor. Aralarından çıkabilmen için yayıncıyla anlaşman lazım. Yoksa boşa üretirsin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.04.2019 20:39
2.oyun güzel gözüküyor. Cyclops en sevdiğim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×