Türk Oyun sektörünü canlandıracak proje (Röportaj)

Türk Oyun sektörünü canlandıracak proje (Röportaj)

Cem Süer
Cem Süer 9.07.2014 - 09:47
Ingame Group oyun sektörünü nasıl değiştirecek?
Ülkemizde oturaklı bir oyun sektörüne yıllardır ulaşamadık. Türk oyun firmaları, bireysel  çabalarla sektörün oluşması için çalışmalar yaparken, genel sonuç hep aynı hayal kırıklığıyla bitiyor. Ülkemizde yapılmış oyunlar az da olsa dünya çapında başarılı oldukça, tüketicinin heyecanı artıyor.

Genelde Türk oyun firmaları, pazarlama ve markalaşmadan çok sektör oluşturma misyonunda oldukları için uğraşları boşa gidiyor. InGame Group, ülkemizde hizmet veren oyun firmalarının güçlerini birleştirmesiyle oluşan bir organizasyon.

InGame Group Kurucusu Tuncay Büyükoğlu ile, şirketlerinin vizyonunu konuştuk. Tüm dünyaya açılan oyunların arkasındaki pazarlama stratejisi nedir? Dünya Türk dizi ve filmlerini takip ederken, oyunlarda bu pazarlara açılabilir mi? Dizilerin açtığı yolu oyunlar mı takip edecek? Türk oyun sektörünün gelişmesi için önemli adımlar atan InGame Group ile işin geleceğini konuştuk…

Türk Oyun sektörünü canlandıracak proje (Röportaj)


Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 11:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×