Türk Oyun Sektörünün ilk okullu meyvaları

Türk Oyun Sektörünün ilk okullu meyvaları

Murat Oktay
Murat Oktay 23.01.2012 - 14:42
ODTÜ Game Technologies ilk ürünlerini verdi.

ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde “Game Technologies” master eğitimi alan öğrenciler ilk oyunlarını ortaya çıkardılar. Çıkan ürünleri de GATEWAY isimli bir etkinlikle tanıttılar. Henüz çok erken ürünler olsa da Türkiye’nin ilk bilimsel olarak hazırlanan oyunları bu etkinlikte ortaya çıkanlar oldu. Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Veysi İşler çıkan ürünlerin umut verici olduğunu ve programın ortaya çıkması için birçok yapımcı ve yayıncıda destek aldıklarını belirtti. Ayrıca etkinlik açılış konuşmasında yer alan bir diğer isim ise Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar oldu. Oyunların içeriğini 3 farklı başlık altında toplayan Acar, bunları teknoloji, eğlence ve tasarım ve olarak belirtti. ODTÜ’nün geniş eğitim veren bir kurum olduğunu ve bünyesinde bu üç ana başlık için de öğrenci yetiştirebilecek bölümlerinin olduğunu ekledi.


Prof. Dr. Veysi İşler

Etkinlik çerçevesinde tanıtılan oyunlara ait videoları da kısa süre içinde sizler ile paylaşıyor olacağız.

Yorumlar 43
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2021 20:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×