Türk Oyun Şirketi Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 9.06.2021 - 18:29
Hungri Games, İngiltere merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme üzerinden 1,1 milyon dolar yatırım aldı.

Türk oyun şirketi Hungri Games, İngiltere merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme üzerinden 1,1 milyon dolar yatırım aldı.  Hungri Games 2019 yılında global mobil oyun pazarında hit olmuş oyunları yönetmiş deneyimli bir ekip tarafından kuruldu ve şu anda portföyünde iki mid core oyunu bulunuyor.

Hungri Games'e 1,1 milyon dolar yatırım

Hungri Games, halihazırda EMEA bölgesinde ve ABD'de geniş bir oyuncu kitlesini yakalamış olan God of Gods ve Legend of Khans gibi SRPG oyunlarıyla hızlı bir ivme yakalamayı başardı. İnteraktif hikaye tabanlı RPG türündeki üçüncü oyunu olan “Affairs Interactive Stories” ise 2021 yazında oyun severler ile buluşacak.

Hungri Games Kurucu Ortağı Kağan Berk Koçak aldıkları yatırıma ilişkin yaptığı açıklamada; "Hungri Games dünya oyun sektöründe tecrübeli ve başarılara sahip bir ekip tarafından kuruldu. 2 yıl gibi kısa bir sürede 2 mid-core oyunu global pazarda yayınlayabilmek ve alanında dikkat çeken oyunlara imza atmak bu anlamda tesadüf olmadı. Kurulduğumuz günden beri en net hedefimiz küresel çapta alanında tanınan ve saygı duyulan bir mobil oyun şirketi olmaktı. Yenilikçi ve yetenekli ekibimizle bu yolda ilerliyoruz. Bu başarımız çok sayıda yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı ve biz de şu an için global hedeflerimize uygun gördüğümüz Triple Dragon ile ilk yatırım sürecimizi tamamladık. Yeni hedefler için çalışmaya devam ediyoruz. Bir yandan en yeni SRPG oyunumuz "God of Gods"u global pazarda yayınlamanın heyecanını yaşarken, diğer yandan RPG ve strateji türü oyun deneyimini yeni bir düzeye taşıyarak dünyanın dört bir yanındaki oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmayı sürdürüyoruz. " dedi.

Türk Oyun Şirketi Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Temel mobil oyunlar segmentinde devrim yaratıyor

Yatırım turunu melek yatırımcılarla birlikte yöneten Londra merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’un Kurucu Ortağı Pieter van der Pijl ise yatırım sürecini şu sözlerle değerlendiriyor: “Hungri Games, küresel oyuncu tabanının yanı sıra EMEA'da da son derece iyi yankı uyandıran içerikler sunarak temel mobil oyunlar segmentinde devrim yaratıyor. Yeni ve alternatif kullanıcı edinme ve iş geliştirme ortaklıklarından yararlanarak şimdiden ilgi odağı olmayı başardı. Hungri Games'i portföylerini genişleterek ve Birleşik Krallık'ta yeni bir stüdyo açarak desteklemek için sabırsızlanıyoruz." 

Hungri Games aldığı yatırımı yeni mobil oyunların geliştirilmesini hızlandırmak, kullanıcı kazanımını ile pazarlama gücünü artırmak ve İngiltere’de açmayı planladığı yeni stüdyosu için kullanacak. İstanbul merkezli şirket yeni yetenekleri bünyesine katmayı sürdürürken, bu yılın sonuna kadar 25 kişilik bir ekibe ulaşmayı planlıyor.

Basın Bülteni

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 20:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2021 21:44
1 milyon dolar yatırım alıyorlar ama yaptıkları oyunlar çer çöp oyunlar. Bunlara yatırım yapan yatırımcıya yazık gerçekten
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2021 14:03
Güzel para kaldırıyor mu? Kaldırıyor. Yeterli oyuncusu var mı? Var. Senin çöp olarak görmen asıl odağın kayda değer olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Asıl odak ne? tabi ki para.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2021 23:30
ülkemizde ekonomi neden çok kötü ülke battı açız aç diyenlere inat böyle insanlar çıkıyor ya çok iyi oluyor üretim yapıyor ülke ekonomisine katkıda bulunuyorlar ya işte bunlar ekonomi bitik deme hakkına sahipler sadece tüketici vasfı bulunan ve sürekli lakırdı peşinde koşanlar değil
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2021 10:24
tüketici olmadan üretici olmaz. ekonomi de bitikse bitiktir. merkez bankasında para kalmamış hala konuşuyorsunuz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Türk Oyun Şirketi Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×