Türk oyun şirketi Peak Games uluslararası pazarda

Türk oyun şirketi Peak Games uluslararası pazarda

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 23.02.2012 - 12:17
14 ayda dünyanın ilk 4 sosyal şirketinden biri olmayı başardı
Dünyada gelişen pazarların en hızlı büyüyen şirketi Peak Games, Suudi Arabistan’ın sosyal oyun devi Kammelna Games’i satın alarak dünyanın en büyük iki gelişen pazarı olan Türkiye ve Ortadoğu/Kuzey Afrika’daki (MENA) liderliğini pekiştirdi.  Kammelna anlaşması Peak Games’in yerel kültürlerin ilgi alanlarına hitap eden oyun portföyünü genişletmenin yanında, şirketin MENA bölgesindeki liderliğini de çarpıcı yönetim kadrosu, yerel yetenekler, yeni bir oyun stüdyosu ve halihazırda son derece popüler olan oyunlarla güçlendirecek.
 
Türk oyun şirketi Peak Games uluslararası pazarda
Peak Games’den yerel kültürlere ve bölgelere odaklı oyunlar
Peak Games’in stratejisinin merkezinde yetersiz hizmet alan pazarlara yerelleştirilmiş ve kültür tabanlı oyunlarla ulaşmak yatıyor. Bu yeni satın almayla Ortadoğu’nun popüler kart oyunu Baloot, Peak Games’in aralarında Okey, Okey Plus, 101 Plus gibi popüler oyunların yanında Happy Farm gibi yayınlanmış oyunların bulunduğu genişleyen portföyüne katılmış oldu. Peak Games’in Kammelna’yı satın almasıyla birlikte popüler kart oyunu Baloot Facebook ve mobilin de aralarında bulunduğu yeni platformlara sunulacak. Peak Games yeni oyun stüdyosu aracılığıyla daha fazla Arapça kart ve masa oyunu yayınlamayı sürdürecek.

Satın alma Peak Games’in gücüne güç kattı 
Peak Games’in Arapça olarak yayınladığı popüler oyunu Happy Farm ulaştığı 2,2 milyon günlük aktif kullanıcı sayısıyla halihazırda listelerin en üst sıralarında yer alırken Kammelna’nın zirveyi zorlayan Baloot’un da portföye katılması şirkete güç kattı. Facebook’un en çok oynanan ilk 15 oyunu arasında yer alan Happy Farm, tek dilde olmasına rağmen Farmville'in neredeyse yarısına ulaşan trafiği ile, dünyanın aynı zamanda en popüler ikinci sosyal çiftlik oyunu. Kammelna Kurucusu Essam Alzamel Peak Games’in Damman’da yer alan yeni stüdyosunun yönetimini üstlenecek.

Türk oyun şirketi Peak Games uluslararası pazarda
Peak Games Kurucusu ve CEO’su Sidar Şahin konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “MENA bölgesini bir araya getirdiğinizde ortaya 400 milyonluk dev bir nüfus çıkıyor. Kammelna’yı Peak Games ailesinin bir üyesi yapmamızın sebebi,  Peak Games’in halihazırda önemli tecrübe sahibi olduğu MENA bölgesindeki oyuncularının taleplerini ve zevklerini çok iyi anlamalarıydı.”
 
MENA Oyunları Pazarındaki Büyüme: Suudi Arabistan’ın gücü
Oldukça etkin bir sosyal oyuncu kitlesi bulunan MENA bölgesinin 2015 yılı itibarıyla 400 milyon oyuncu sayısına ulaşması bekleniyor. Suudi Arabistan’da ise internet kullanıcılarının üçte ikisinden fazlası online oyun oynuyor. Halihazırda Suudi Arabistan bölgesi tüm dünyada kullanıcı başına en yüksek gelir payına sahip. Yalnızca Kammelna oyuncuları ortalama bir saatten fazla bir süreyi oyunlara harcıyor.

Türk oyun şirketi Peak Games uluslararası pazarda

Peak Games ilk dörtte yer alıyor ve büyümeyi sürdürüyor
Peak Games gelişen pazarlar için geliştirdiği yaklaşım ve kârlılık oranı yüksek oyunlarıyla tüm dünyada en büyük 4 sosyal oyun şirketi arasına girdi. Peak Games’in oyun kitlesi de büyümeye devam ediyor. Şirket 20 milyon aylık aktif kullanıcı ve 7 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı. Peak Games’in oyunları 5 farklı zaman diliminde, 4 kıtada ve 5 dilde oynanıyor.

Peak Games kataloğunda 3,6 milyon aylık aktif kullanıcı ile Türkiye’nin en popüler oyunu olan Okey de yer alıyor. Umaykut ise üç Türk klanının öyküsünü anlatan bir strateji oyunu. Umaykut ve Erlikhan stüdyolarını satın alan Peak Games benzer kalitede oyunlar yaratma çabalarını sürdürüyor.
 
- Basın Bülteni
Yorumlar 26
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 06:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2020 20:55
Kardeşimden para ile satın aldım ben nerden baksan 10 bin liraya yakın param gitti ama bam yedim yazıklar olsun başka bir şey demiyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.08.2018 23:14
bir çok ker çip satın aldım biraz oyun verdiniz göz boyamak için sonra hiç oyun vermiyorsunuz illa çip alim diye üstelik çip üçreti kadar işlem üçreti alıyorsunuz bu soygunculuk arkadaşlar biz olmazsan oyunun hiç bi deyeri kalmaz biz size degil sizin birlere ihtiyacı var lütfen adaletli olun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.01.2018 12:43
slm belki burdan bana yardımcı olacak biri olur bir hata yaptım sjüresiz van yedim burdabyetkili birinin yardımcı olmasını istiyorum lütfen saygılarımla arz ederim tesekurler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2017 19:08
Haksız yere beni engellediniz el dizili gelmişti okey attı ama attırmadınız size yazıklar olsun okey plus'a beni kaç defa şikeye düşürdüler ama hala onlar oyunda var hiç de oynamıyom
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2017 05:56
Karaktersizsiniz ne demek lan pes pese 20 oyun el vermemek yavusaklar siz öyle yapınca ciplerimi bitirip cipmi aldıracagınızı sanıyorsunuz adi insanlar bide her oyunda kulağınız cınlıyormu
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×