Türk oyunu Grim atmosferi ile dikkat çekiyor

Türk oyunu Grim atmosferi ile dikkat çekiyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.08.2017 - 17:44
Grim: Mystery of Wasules farklı dinamikleri bünyesinde barındıran bir oyun olacak
Ön plana çıkan birçok yapım olsa da Türk oyun sektöründe bağımsız firmalardan da yeni yapım haberleri gelmeye devam ediyor. İşte bu oyunlardan biri olan Grim: Mystery of Wasules farklı atmosferi ile kendini göstermeye çalışan bir yapım.

Eskişehir'de 5 kişilik bir ekip tarafından kurulan Studio Backstage tarafından geliştirilen yapım, hikaye odaklı ve birinci şahıs kamerasından oynayacağımız bir oyun. Macera ve gizem unsurları üzerine odaklanacağı belirtilen oyunun hikayesi ve duyuru videosu şu şekilde;

“Bundan 15 yıl önceki savaşa kadar Dunia’ya 5 krallık hükmediyordu. Wasules’in düşmesinin ardından Glimor Krallığı ortadan kalktı ve savaşın ardından Ağabey’im komutan Owen GRIM, Dreaborg Krallığı'nın hükümdarı oldu.
 
Genç Krala gelen haberler hiç de iyi değildi. Söylenenlere göre, fethedilen şehir Wasules'de bilinmeyen ölümler başlamıştı. Halk arasında dedikodular artıyor, insanlar her gün daha çok korkuyorlardı. Kral da bu ölümlerin gerçekliğini araştırmak ve ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için beni görevlendirdi, uzun yıllardır kütüphanede aldığım eğitimin bu konuda işimize yarayacağını düşünüyordu.
 
Ben Oswald GRIM, Wasules diyarına geçmişin ve bugünün gizemini çözmeye gidiyorum.”

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 9.03.2021 04:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
Unrvlld
Unrvlld 10.08.2017 11:07
Bu da kesin No:70 gibi kazıktır
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.08.2017 10:18
Seslendirmeleri daha iyi biri yaparsa güzel olabilir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2017 16:43
Orijinal fikirlere saygım sonsuz. Beğenmesem bile gördüğüm emeği takdir ederim. Helal Olsun Studio Backstage!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2017 23:44
yinemi walking simulator ya... ya beyler ciddimisiniz siz ? değişik bir şeyler deneyin, farklı bir oyun deneyin. Hiç olmazsa TPS bir aksiyon oyunu deneyin... beceremeyiz diyorsanız telltale games kafası bir şey yapın illa hikaye anlatıcaz diyorsanız.

-ismetisgor
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2017 11:44
Arkadaşlar genel bir yorum yapacağım. Biz bunu gerçek anlamda 0 bütçe ile en ufak çevirmen, ses dublörü, senarist, prodüktör yardımı olmadan 5 öğrenci olarak geliştirdik. Misal dediğin aksiyon oyunlarının milyon dolarlık bütçeleri varken, 0 bütçeli oyundan bunu beklemek doğru mu? Sevgiler-Kaan Tekin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2017 08:34
Beğenmedim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×