Türk oyunu Macrotis, Gamescom 2018'de yer alacak

Türk oyunu Macrotis, Gamescom 2018'de yer alacak

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.08.2018 - 11:53
Proud Dinosaurs ekibi Gamescom'da yer alacaklarını açıkladı

Son olarak Gaming İstanbul fuarında deneme şansına eriştiğimiz “Macrotis: Bir Annenin Yolculuğu” oyununa imza atan Proud Dinosaurs ekibi, Gamescom 2018 fuarına katılacaklarını açıkladı. Konu ile ilgili yaptıkları açıklama ise şu şekilde;

Türk oyunu Macrotis, Gamescom 2018'de yer alacak

Proud Dinosaurs bağımsız oyun stüdyosu, ilk oyunu olan “Macrotis: Bir Annenin Yolculuğu” isimli oyunu ile dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan Gamescom 2018’de yer alacak. Proud Dinosaurs, 21-25 Ağustos tarihlerinde Köln’de gerçekleşecek olan fuara bu sene Türkiye’den katılan tek bağımsız oyun stüdyosu olacak.

Geçen sene 355 bin kişilik bir katılımcı sayısına ulaşan ve 54 farklı ülkeden 919 şirketi ağırlayan Gamescom oyun fuarı, Avrupa’nın bu alandaki en büyük fuarı. Gamescom oyun fuarında bağımsız oyun stüdyolarına ev sahipliği yapan Indie Arena Booth alanında yer alacak olan “Macrotis”, oyuncuları zorlamayı hedefleyen 2.5 boyutlu bir bulmaca-platform oyunu.

Sonu gelmez yağmurların yol açtığı bir sel nedeniyle yavrularından ayrı düşen bir anne keseli tavşanın yavrularına geri dönme mücadelesini anlatan ve 2018 Sonbaharında piyasaya çıkması planlanan oyun, Steam platformundan oyuncuların beğenisine sunulacak. 2016 yılında İstanbul’da kurulan Proud Dinosaurs bağımsız oyun stüdyosu, 10 kişilik ekibiyle bu büyük fuar için hazırlanmaya devam ediyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2020 11:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×