Türk oyunu Soldiers of The Universe Yayında

Türk oyunu Soldiers of The Universe Yayında

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 14.09.2017 - 16:39
Türkiye'nin ilk hikaye tabanlı FPS oyunu satışa sunuldu

Bir Türk şirketi olan Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen “Hikâye Tabanlı First Person Shooter” (FPS) oyunu Soldiers of The Universe (SoTU), 14 Eylül'de kapılarını açan GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda ve Steam’de yayına geçerek fuara özel sürprizler ve cazip fiyatıyla oyunseverlerle bir araya geldi. 

SoTU'nun GameX'e özel fiyatı 10 TL

Global fiyatı 9,99 USD olan SoTU’nun Türkiye’ye özel fiyatı 20 TL olarak belirlendi. SoTU, çıkış haftasında dünya çapında 7,49 USD’den piyasaya sürülürken Türkiye’ye özel olarak %25 indirimle 15 TL’den satılıyor.

 GameX Fuarı boyunca Soldiers of The Universe standını ziyaret edenler, hem özel tasarım SoTU T-Shirt'ü, Mousepad'i ve posterinin yer aldığı pakete sahip olacaklar hem de fuara özel %50 indirimle 10 TL’den SoTU’yu satın alabiliyorlar.

Halil Karabulut: "Hem ülkemizde hem de global oyun çevrelerinde SoTU'nun büyük ilgi göreceğine inanıyoruz"

Türkiye'nin ilk yerli FPS oyunu Soldiers of The Universe'ü yayına almanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Rocwise Entertainment Pazarlama Yöneticisi Halil Karabulut, oyuna ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Yüzde 100 bir Türk şirketi olan Rocwise Entertainment olarak ülkemizin yıllardır yaşadığı terörle mücade konusundan ilham alarak FPS tarzındaki Soldiers of The Universe'ün senaryosunu kaleme almaya başladık. 
SoTU'da hikaye, ana karakter Hakan’ın babasının şehit olduğu haberini alması üzerine yurtdışındaki görevini bırakarak Türkiye’ye dönüş yapmasıyla başlıyor. Hakan, babasının da üyesi olduğu Akıncı Beyleri’nden babasının neden şehit olduğunu öğrendikten sonra yanındaki üç kahraman Türk askeri ile birlikte Cizre, Nusaybin ve İstanbul’da operasyonlar düzenleyip, Cerablus ve El Bab operasyonlarında görev alıyor. 
SoTU'nun senaryosunu tamamladıktan sonra yaklaşık yedi ay gibi bir sürede Unreal Engine 4 oyun motorunda şekillendirmeye başladık. Bu süreçte oyunu Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak seslendirirken oyuna Fransızca, İtalyanca, Almanca, Çince, Brezilya Portekizcesi ve Rusça altyazı ekledik. Ayrıca karakterlerimizde nadir oyunlarda görebileceğiniz dudak animasyonları yer alıyor. Şubat ayından bu yana hem kendi gerçekleştirdiğimiz testler hem de demo testleri gerçekleştiren oyunseverlerin yorumları doğrultusunda oyuna bugünkü son halini vererek GameX Fuarı'nda oyuncularla buluşturduk.
Bugüne kadar olduğu üzere bugünden sonra da hem ülkemizde hem de global oyun çevrelerinde SoTU'nun büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Özellikle bugün teknolojinin geldiği noktada SoTU'yu oynamak için ihtiyaç duyulan minimum sistem gereksinimleri ve oyunun fiyatı, bizi hedeflerimize ulaştıracak. SoTU, yayınlandığı haliyle kalmayarak sürekli bir gelişim içinde yoluna devam edecek." 

SoTU, minimum sistem gereksinimleri belirlendi
Oyun, Windows 64-Bit işletim sistemi ve Intel tarafında Core i3, AMD tarafında FX 6300  işlemci ile çalışıyor. Bellek olarak 4 GB Ram arayan oyun, toplam 10 GB kullanılabilir alan üzerine kurularak; nVidia GeForce GTX 500 Series ya da AMD Radeon HD 6000 Series ile aksiyon dolu bir performans sunuyor. 
Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk “Hikâye Tabanlı First Person Shooter” oyunu olma özelliğine sahip Soldiers of The Universe’ün global tanıtım videosuna https://youtu.be/pMQ0t0Wqddg linkinden ulaşabilirsiniz.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 21:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 21:50
vallaha oyun çok güzel ama oyunu pek fazla oynayan yok ve mesala harita adını yazmadan girebilsen iyi olurdu ama ginede harika bir oyun hele 15 temmuz darbesindeki olay
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 21:48
biri eğer harita yaparsa yazsın,
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 21:44
eğer biri harita oluşturursa yazsın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2017 10:48
SAYIN YAPIMCI; ps4 için de çıkartın lütfen. pc de oyun oynamak fiziksel ağrılara neden oluyor. bel boyun fıtığı gibi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2017 00:37
unreal engine 4 ile çok detaysız grafiklerde bir oyun yapmışlar bak kendi oyun motorunu yapıp oyunu o oyun motoru üzerinden geliştirseler bir şey demezdim ama böyle kaliteli bir oyun motoru ile çok kötü bir oyun yapılmış türk yapımı diye kıyak geçemem başarısız buldum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×