Türk Profesör, ülkemizin dizilerini zeka özürlü buluyor

Türk Profesör, ülkemizin dizilerini zeka özürlü buluyor

Furkan Güler
Furkan Güler 4.04.2018 - 17:37
Sizce kendisi haklı mı?

Türk televizyonlarında yayınlanan dizileri kişisel olarak değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölüm Başkanı Prof. Mehmet Birkiye, ülkemiz dizilerinin Türk halkına hakaret edercesine kötü olduğunu söyledi. Yapılan diziler ile alakalı "Dizilerimizi maalesef zeka özürlü buluyorum, bu düzey halka hakarettir." söyleminde bulunan Prof. Mehmet Birkiye'ye göre, dizilerin ticari kaygılar yüzünden sürelerinin uzatıldığının altını çizdi. Bu durumun senaryoyu, karakterleri ve karakterlerin birbirleri ile olan ilişkilerini inanılmaz derecede yavaşlattığını söyleyen Birkiye, sanatın inişli çıkışlı olduğunu ve bunun yapımcılar tarafından kabul edilmesi gerektiğine inanıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölüm Başkanı Prof. Mehmet Birkiye, Türk dizilerini eleştirdi

Aslına bakarsanız Mehmet Birkiye'yi bu konuda haklı bulabiliriz. Türk dizileri arasında kaliteli yapımlar var, ancak kalitesiz yapımların sayısı kaliteli yapımlara göre oldukça yüksek durumda. Yaşanan bu problemi eleştiren Birkiye'ye destek çıkanlar kadar karşı çıkanlar da bulunuyor. Yine de genel izleyici kitlesi, dizilerin süresinden şikayetçi durumda. Aynı Avrupa ve Amerika'da olduğu gibi dizi sürelerinin kısaltılmasını isteyen milyonlarca izleyici var.

Yorumlar 41
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 19:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
utrasah
utrasah 6.04.2018 22:40
katılıyorum doğrudur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2018 10:21
Çok doğru kesinlikle katılıyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
alperhan52
alperhan52 5.04.2018 22:22
Bizde de sıkıntı var sanki.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2018 17:13
ülkede varya beyin yıkıyolar sanki lan.olum açıyorum televizyonu insanı gerizekalı yapmak için ne gerekirse var tabi suç kimin milletin.izliyolar saçma sapan dizileri adamlarda lan zaten izliyolar napcaz diyip bırakıyolar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 5.04.2018 14:12
Kesinlikle doğru
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×