Türk sanal korsanlar iş başında

Türk sanal korsanlar iş başında

Burçin Aygün
Burçin Aygün 9.12.2010 - 13:52
Kilo sorunu, işi korsanlığa taşıdı
Ağabeyi ve babasının kilo sorunu olan Türk kullanıcı, internette gördüğü bir reklamdan satın aldığı zayıflama ilacının önce kurbanı olsu, ardından durumu kendi faydasına çevirdi. Ağabeyinin elli kilo birden verip rahatsızlanması üzerine yazdığı ve Zombi adını verdiği bir program ile ilgili siteye sanal atak yapan Türk kullanıcı bununla da kalmadı. Arkadaşı ile birlikte bu yazılımı porno, eğlence ve chat sitelerine yükleyen zanlılar, bu sayede o bilgisayarları da kullanarak akıllarına gelen site ve sistemlere saldırdılar. Bunlardan biri de Knight Online adlı oyun idi. Bunun dışında yazılım kurbanı olan bilisayarları kullanarak istedikleri sitelere yoğun ziyaretlerle hit sayılarını arttırıyor, bu sayede para kazanıyorlardı.

Türk sanal korsanlar iş başında
Knight Online'a yapılan DDOS atakları sonrası devreye giren FBI, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü  ile irtibata geçip, ilgili zanlıları yakaladılar. The_Bekir ve TontonQ nicklerine sahip hackerler, İstanbul Adliyesine sevk edildiler.
Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 12:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×