Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW ile iş birliği yaptı

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 19.01.2021 - 15:04
NVIDIA GeForce NOW, Turkcell GAMEPLUS iş birliği ile Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek. Kullanıcılar artık büyük masraflar yapmadan en yeni oyunları bulut üzerinden oynayabilecek.

Yeni oyun platformu Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW iş birliği ile Türkiye sunucuları üzerinden yepyeni bir deneyim sunmaya başlıyor. Oyun dünyasında gittikçe popüler hale gelen bulut oyun teknolojisi; oyun oynamak için gereken güçlü donanım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kullanıcıların kendi cihazlarından verdiği komutları sunucular üzerindeki başka güçlü bir bilgisayara aktarıp orada elde edilen sonucun tekrar kullanıcının cihazına yayınlanması ile çalışan teknoloji sayesinde oyun dünyasında ezberler değişiyor. NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS sayesinde en yeni oyunları oynamak, internet üzerinden film izlemek kadar kolay ve ulaşılabilir hale geliyor. Oyun oynamak için pahalı donanımlara, yeterli disk alanına sahip olma gibi zorunluluklar böylelikle ortadan kalkıyor.

Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW ile iş birliği yaptı

‘Cyberpunk 2077’, ‘The Witcher’ serisi, ‘Fortnite’, ‘League of Legends’, ‘Apex Legends’ gibi 650’den fazla oyunu kataloğunda bulunduran NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS, yeni çıkan popüler oyunlarla kataloğunu sürekli güncelleyecek. NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS aboneleri kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın tüm bu oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek.

Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW ile iş birliği yaptı

Murat Erkan: Oyun sektörünün geleceği bulutta

Türkiye’de bulut tabanlı oyun sektörü için önemli bir adım attıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: “Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir yenilik. Dünya çapında yapılan araştırmalar da bulut tabanlı oyun platformlarına ilgilinin giderek artığını gösteriyor. Biz de sektörün bir numarası NVDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedefliyoruz.”

‘Online oyunlar 5G ile daha da hız kazanacak’

Bulut tabanlı oyun platformlarının 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla daha da hız kazanacağını belirten Erkan, “Dünyada oyun pazarı hızla büyümeye devam ediyor ama bir yandan da ilerleyen teknoloji nedeniyle sektörde büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Online oyunlarda hız büyük önem taşıyor. Biz de yakın gelecekte 5G’ye geçişle birlikte kullanıcılarımıza dünyaya örnek olacak hızda bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aylık ve dönemsel abonelik modeliyle çalışacak olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS’ta; Steam, Epic Store, Uplay, Riot ve daha birçok güçlü platformun desteği bulunuyor. ‘Fortnite’, ‘Apex Legends’, ‘League of Legends’, ‘Minecraft’ ve ‘Counter Strike’ gibi oyunlara ücretsiz olarak erişilebilen Turkcell GAMEPLUS’ta 7/24 kesintisiz yazılı destek hizmeti de veriliyor.

İlk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya hizmet verecek olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS’ı ilk kullananlardan olmak isteyen oyunseverlerin  www.gameplus.com.tr üzerinden ön kayıt oluşturması gerekiyor.

- Basın Bülteni

Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2022 13:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2021 12:18
tıpkı beklediğim gibi sadecce 1080p 4k yok :D hahahahaah anca bunu yaparsınız
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 10:33
Oooo demek daha pahalıya daha kalitesiz hizmet alacağız :) Tam aradığım şey :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 09:03
Turkcell bile olsa, halen daha stabil internet konusunda sıkıntı yaşadığımız bu zamanda haberin pek bir önemi yok. İnternet hızının değişkenlik gösterdiği bir yerde gecikme süreleri yüzünden oyuna giden komutlar geç gidecek. Bu da oyunda istediğin hareketi zamanında yapamayacağın anlamına geliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 08:10
Fiyat önemli ve bu işi Turkcell kendine has yani hat kullanıcılarına özel yapar ise hiçbir şansları olmaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 05:13
Ben zaten t net gibi fiber hizlarla avrupa gforce now u kasmadan oynuyorum..neden interneti bile veremeyn turkcele abone olayim..kerizmiyiz mudurum afedersin
Kalan Karakter : 300 Gönder
Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW ile iş birliği yaptı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×