Türkiye - Brezilya: 86:88

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Türkiye - Brezilya : 86:88
Kazanacağımız maçı, yaptığımız hatalarla Brezilya’ya armağan ettik. Bitime 16 saniye kala 2 serbest atışı kaçıran Kerem sonumuzu hazırladı.

Maç Yorumları

Yiğiter ULUĞ: Kenar yönetimi hataları
Biliyorum şimdi herkes bitime 15 saniye kala iki serbest atışı kaçıran Kerem Tunçeri’ye yüklenecek. Ama her şeyden önce kenar yönetimimizin Dünya Şampiyonası gibi büyük bir sınava hiç de iyi hazırlanmadığı, iki gündür bütün çıplaklığıyla ortaya çıktı. Türkiye ribauntlarda rakibini ezdiği, yüzde 48 üçlük attığı ve hakemlerin oyuna izin verdiği bir karşılaşmada, kenar yönetimi bir türlü ince ayar yapmayı beceremediği için sahadan yenik ayrıldı. İki mağlubiyetle çeyrek final biletini alabilmek mucizelere kaldı.

Gökhan TÜRE: Yazık, günah
Yazık, hem de çok yazık.... Çirkef Brezilya’ya basketbol dersi veriyoruz derken, bir anda kendimizi korku tünelinin içinde bulduk. Ardından da Kerem’in bitime 15 saniye kala kaçırdığı iki faul atışı ve Machado’nun son saniye üçlüğü bize, belki de basketbol tarihimizin en büyük üzüntüsünü yaşattı. İlk üç çeyrekte her şey istediğimiz gibi gitti, ama sonunu getiremedik. Bu akılalmaz yenilgi, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek ve sanırım milli takım oyuncularının zihinlerinde iyi bir ders olarak kazılı kalacak.

Ömer ARAZ: Lidersiz olmaz
Türk basketbol tarihinin en önemli maçlarından bir tanesinde, Türk basketbol tarihinin en önemli starı bütün çabasına rağmen maçı kazandıracak katkıyı sağlayamadı. 36 dakika boyunca sahada kalan İbrahim 3/14 gibi düşük bir yüzdeyle şut kullandı. Maç boyunca 2 ribaunt, 4 asist, 2 top çalma, 1 top kaybı ve 13 sayıyla oynadı. Bu turnuva öncesi yaşadığı sakatlık ve takımdan ayrı kalmasının, İbrahim’in performansını etkileyeceğini düşünüyorduk. Ancak gerek kenar yönetimin, gerekse takım arkadaşlarının İbrahim’e, yani Türkiye’nin skorer forvetine yeterince yardım etmediğini de gördük.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2023 09:09
Kalan Karakter: 300 Gönder
Türkiye - Brezilya: 86:88
İlginizi Çekebilir