Türkiye Büyük Finali coşturdu

Türkiye Büyük Finali coşturdu

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 28.07.2013 - 15:15
Merlin'den kaçmaz
Oldukça kaliteli e-spor etkinliklerine ev sahipliği yapan Riot Türkiye, bu sefer bizleri KüçükÇiftlik Park'ta ağırladı. Yaklaşık 3000 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte bu sefer Sörfçü Singed olarak katılımcıların arasına karıştım.

Türkiye Büyük Finali coşturdu
Sabah saatlerinde "yağmur yağacak süper" derken, güneşin azizliğine uğradık. Alan, ısı bakımından bizleri o kadar zorladı ki, en ufak bir gölge parçası, bizleri mutlu etmeye yetmişti. Koskoca konser alanı, League of Legends süslemeleriyle doldurulmuştu. Yeşilliğe kendini bırakan katılımcılar, güneşe aldırmayıp, heyecanlı maçlara odaklandılar.

Türkiye Büyük Finali coşturdu
Etkinlik, Riot Türkiye'nin ses ve bilgi yarışmasıyla başladı. Yarışmayı başarıyla tamamlayanları, minik sürprizler bekliyordu. Rammus şapkaları, anahtarlıklar ve t-shirtler, misafirleri mutlu eden  içeriklerdi. Ortamı renklendiren cosplayerlar da, katılımcıların dikkatini çekmekten geri kalmadı. Özellikle 16:00'da gerçekleşen cosplay yarışması, heyecanla izlendi. Katılımcı sayısının  artması, Türkiye'de cosplay sektörünün gittikçe ilerlediğinin, bir kanıtı olarak nitelendiriliyor.

Türkiye Büyük Finali coşturdu
HWA Kingston – ANT GamerMarket arasındaki maç, HWA'nın üçüncülükle turnuvayı terk etmesiyle sonuçlandı. Kendi adıma HWA'yı uzun süredir, üçüncülükte görmemiştim. Bu üstünlükten sonra, gelecekte, çok daha iyi işler yapacaklarından eminim.

Asıl heyecan, Dark Passage ve Team Turquality eSports Club arasındaki maçın başlamasıyla doruklara çıktı. Hiç beklemediğim bir şekilde, üç maçı da kazanan Dark Passage şampiyonlukla, alandan ayrıldı.

Türkiye Büyük Finali coşturdu
Türkiye Büyük Finali, adına yaraşır ödüllere sahipti. Şampiyon takım GamesCom'a gidiyor. Ayrıca birinci olan takım 40.000 TL, ikinci olan takım 20.000 TL, üçüncü olan takım ise 10.000 TL kazandılar. Cosplay yarışmasının ödüllerine gelecek olursak;
1.’ye Logitech G930 Kablosuz 7.1 Kulaklık + 10.000 RP + Rammus Şapkası
2.’ye 5.000 RP + Rammus Şapkası + League of Legends Boyun Askısı, Bilekliği ve Anahtarlığı
3.’ye 2.500 RP + Teemo Şapkası + League of Legends Boyun Askısı ve Bilekliği

Yarışmanın birincisi Amumu cosplayiyle Şeyma Amman oldu. İkincisi Efsanevi Cassiopeia kostümü ile Destan, üçüncüsü ise Aynasız Caitlyn cosplayi ile, Iris Sunderland oldu.

Türkiye Büyük Finali coşturdu
Türkiye Büyük Finali coşturdu
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 22:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×