Türkiye Büyük Finali'nin dördüncü takımı, sessizliğini bozdu

Türkiye Büyük Finali'nin dördüncü takımı, sessizliğini bozdu

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 6.08.2013 - 11:04
ANT Gaming konuştu
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Türkiye Büyük Finali'nden sonra ANT Gaming içerisinde de bazı değişiklikler oldu. ANT Gaming'in oyunlarından birinin Team Turquality eSports Club takımında görülmesi, olayları büyütmüştü. Bugün ANT Gaming önemli bir açıklama yaptı.


"ANT E-Spor Kulübü olarak bugün sessizliğimizi bozuyoruz. Bildiğiniz gibi geçen hafta içinde saldırı gücü taşıyıcı (SGT) rolünde ANT takımında oynayan oyuncumuz Arda "Killeres" Subaşı, bir anda Team Turquality takımı bünyesinde belirivermişti.

Oyuncumuz bununla da yetinmeyerek, Team Turquality takımı altında GameX'in organize ettiği WCG Turnuvası elemelerinde oynamış, bildiğiniz gibi bu takım Shop4Gamers takımı karşısında 2-1'lik skor ile final hakkını kazanan taraf olmuştur.

Kamuoyunun öncelikle bilmesi gereken, Arda "ANT Killers" Subaşı arkadaşımızın 31.12.2013 tarihine kadar ANT E-Spor ile sözleşmesi bulunduğudur. Bu transfer ile ilgili tarafımızdan sözleşmenin fesh edildiği ve istediği takımda oynayabileceği ile ilgili bir açıklama da yapılmamıştır.

Oyuncumuz sözleşmesine aykırı hareket etmektedir. Bu konuda kendisi ile ve hatta ailesi ile görüşülmüş, sözleşmeye uygun hareket etmesi gerektiği belirtilmiştir. Karşı taraf olan Team Turquality takımı yöneticileri ile de ilk günden itibaren görüşülmüştür. Sözleşmesi olduğu bunun çeşitli hukuki sonuçları olabileceği kendilerine belirtilmiş, oyuncuyu çok istemeleri halinde oyuncuya yapılan masrafların bir şekilde karşılanması gerektiği söylenmiştir.

Ancak bu konularda olumlu yanıt alınamamıştır. Yapılan hareket etik ve ahlaki olmadığı gibi, sportmenliğe de sığmamaktadır. Oyuncular yaşları küçük olması nedeniyle durumun ciddiyetini kavrayamayabilirler. Ancak takım sahibi, yöneticisi ve turnuva organizasyonundan sorumlu kişilerin bu tip durumlara daha dikkatli davranmaları beklenir.

Üzülerek belirtmek istiyoruz ki, bugün yani 06.08.2013 tarihinde avukatımız aracılığı ile noter kanalından taraflara ihtarname göndermek durumunda kaldık. ANT E-Spor olarak İhtarnamede mevcut durum özetlenmiş, sözleşmeye aykırı hareket etmenin hukuki boyutları ve sonuçları karşı tarafa resmi kanaldan ihtar edilmiştir. Bu aşamada durum resmiyet kazandığı için çok fazla detaya giremiyoruz. Sürecin nasıl işleyeceğini karşı tarafın tutumu belirleyecektir.

ANT E-Spor olarak bu konuda olduğu gibi, haklı olduğumuz her konuda sonuna kadar mücadele edeceğimizi bilmenizi isteriz. ANT E-Spor League of Legends Erkek Takımı, bugün Türkiye Büyük Finali ile tescillenmiş ilk 4 büyük takım içindedir, bu tip zorlukları aşacak güçte ve donanımdadır.

ANT E-Spor olarak bu hafta içinde görüşmelerimizi sonlandırıp, oyuncu eksiğimizi tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Malum olaylardan katılamadığımız WCG ve CGT turnuvalarına, bu haftadan itibaren çok büyük bir aksilik olmadıkça katılacağımızı ayrıca bilmenizi isteriz. E-Spor camiasına önemle duyruruz."

ANT Elektronik Sporlar Kulübü
Kulüp Kurucu ve Yöneticisi

Tolga "ANT Warhelmet" YAVUZER

Türkiye Büyük Finali'nin dördüncü takımı, sessizliğini bozdu
Bu olaydan sonra, E-spor dünyasında takımlar nasıl hareket edecek göreceğiz.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 13:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×